Režisierius – Tadas Montrimas
Dailininkė – Irina Komissarova 
Režisieriaus asistentas – Andrius Darela

Lietuvos rusų dramos teatras birželio 20, 21 dienomis pristato imersinio (įtraukiančio, interaktyvaus) teatro spektaklį rusų kalba pagal A. Čechovo pjesę „Dėdė Vania“. Premjerinio spektaklio inscenizacijos autorius ir režisierius statytojas – Tadas Montrimas. Spektaklis bus vaidinamas Literatūriniame A. Puškino muziejuje Vilniuje, Subačiaus g. 124. Inovatyviu principu sukurtame spektaklyje žiūrovai su gidu keliaus po skirtingas veiksmo vietas, tapdamas nematomu ir nebyliu ten vykstančių įvykių liudininku. A.Puškino muziejus Markučiuose – ideali vieta atkurti XIX amžiaus pabaigos, kaip pats Čechovas įvardijo, „scenas iš provincijos gyvenimo“. Patogi ne tik geografinė padėtis, autentiškumą ir atmosferą išsaugoję muziejaus kambariai, bet ir kalvoto landšafto teritorija aplink namą, tinkama atskiras scenas vaidinti ne tik namo patalpose, bet ir aplink jį, taip dovanojant žiūrovams tikrą „kelionės laiku“ pojūtį.

Į „Dėdę Vanią“ susirinkę žiūrovai bus padalijami į 4 grupes po 15 žmonių. Kiekvienai grupei skiriamas gidas – stalkeris, kurio užduotis – koordinuoti žiūrovų kelionę po 1896 m. Čechovo parašytą kūrinį. Gidai supažindins savo grupes su būsimo spektaklio žaidimo taisyklėmis, žiūrovų pareigomis ir teisėmis bei išdalins kaukes, kurių žiūrovai neturės teisės nusiimti iki pat spektaklio pabaigos. Vienu metu bus vaidinamos 4 atskiros scenos, stebimos skirtingų grupių žiūrovų, kurios pagal gidų nurodymus keliaus spektaklio erdvėje. Kambariai Markučių dvare atskirti durimis, bet tiek žiūrovai, tiek pjesės herojai, būdami savo aplinkoje, gali girdėti už sienos vykstantį gyvenimą. 

Spektaklio „Dėdė Vania“ kūrėjų tikslas – atkurti ne pjesės siužetą, bet pačią situaciją – neapykantos, savigraužos, pykčio, o kartu ir meilės bei aistros perpildytus Voinickio namus. Norime žiūrovui sukurti sąlygas ne tik stebėti, bet ir patirti, maksimaliai pasinerti į visiškai naujus išgyvenimus, patirtis, jausmus.

Spektaklyje vaidina

Aleksandras Vladimirovičius Serebriakovas, atsistatydinęs profesorius -Aleksandr Agarkov 
Jelena Andrejevna, jo žmona - Juliana Volodko 
Sofija Aleksandrovna (Sonia), jo duktė iš pirmosios santuokos - Jelena Orlova 
Marija Vasiljevna Voinickaja, slaptojo patarėjo našlė, pirmosios profesoriaus žmonos motina - Inga Maškarina 
Ivanas Petrovičius Voinickis, jos sūnus - Viačeslav Lukjanov 
Michailas Lvovičius Astrovas, gydytojas - Andrius Darela 
Ilja Iljičius Teleginas, nusigyvenęs dvarininkas - Jurij Ščiuckij 
Marina, sena auklė - Valentina Lukjanenko 
Serebriakovo mirusi žmona - Liuda Gnatenko 
Palydovas - Artur Svorobovič 
Palydovas - Artūras Aleksejevas 
Palydovas - Telman Ragimov 
Palydovas - Aleksandr Kanajev