Programa

Į Vilnių atvažiuoja „Polar Punk“ tituluojama Kanados muzikos sensacija, įžymiosios Björk scenos partnerė Tanya Tagaq. Spalio 12 d. stulbinančio balso menininkė rengia ypatingą pasirodymą su Modesto Pitrėno diriguojamu Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru.
Tanya Tagaq visame pasaulyje garsėja kaip itin savita inuitų gerklinio dainavimo atlikėja. Jos dainavimo maniera apibūdinama kaip laukinė, paslaptinga, keista, nuostabi, o ji pati vadinama didžiausia Kanados muzikos sensacija, nors jos albumai labiau priklauso world music kategorijai.
Tanya Tagaq yra istorijų be žodžių pasakotoja ir garsų skulptorė. Ji yra Kanados čiabuvė, kilusi iš šiaurinėje Kanados teritorijoje esančio nedidelio Nunavuto miestelio Keimbridž Bėjaus. Tačiau unikaliu ir tradiciniu gerkliniu dainavimu ji susidomėjo jau išvykusi studijuoti – Naujosios Škotijos menų ir dizaino koledže Halifakse ji baigė vaizduojamųjų menų studijas. Pasak dainininkės, anuomet viename iš mamos gautų siuntinių ji rado gerklinio dainavimo įrašą, kuriame išgirdo „savo kraštą“: iš ilgesio Nunavuto poliarinėms vasaroms, savitam žydinčios tundros grožiui, ji pati pradėjo improvizuoti. Susiradusi daugiau senųjų gerklinio dainavimo atlikėjų įrašų, Tagaq susikūrė unikalią dainavimo manierą, atstojančią net dviejų žmonių dainavimą vienu metu. Be to, ji savo pasirodymus rengia kaip balso performansus, įvelkamus į elektroninę, metalo ir roko muzikos elementus sujungiančią garsinę terpę.
Tiek Kanadoje, tiek svetur Tanya Tagaq pirmiausia išgarsėjo bendradarbiavimu su įžymiąja Björk jos koncertiniuose turuose ir 2004 m. įrašytu albumu „Medúlla“. Nuo 2006 m. debiuto su projektu „Nunavut“ ji rengia bendrus pasirodymus su „Kronos“ kvartetu. 2015 m. kvarteto užsakymu Tanya Tagaq sukūrė naują kūrinį projektui „Fifty for the Future“, kurį legendinis kolektyvas 2016 m. atvežė ir į festivalį „Gaida“.

Pirkti bilietus