Filharmonijos Didžiojoje salėje, Vilnius
Atlikėjai
Solistė MŪZA RUBACKYTĖ (fortepijonas; Lietuva, Prancūzija, Šveicarija)
Dirigentas RENATO BALSADONNA (Italija)
 
Programa

LUDWIG VAN BEETHOVEN – Uvertiūra „Namų pašventinimas“ („Die Weihe des Hauses“), op. 124
ROBERT SCHUMANN – Simfonija Nr. 4 d-moll, op. 120
JOHANNES BRAHMS – Koncertas fortepijonui ir orkestrui Nr. 1 d-moll, op. 15

Šį rudenį Lietuvos nacionalinė filharmonija jau šeštą kartą fortepijono muzikos gerbėjus kviečia į Vilniaus fortepijono festivalį, kurį 2009 m. inicijavo pianistė prof. Mūza Rubackytė. 2009-aisiais šis festivalis įsiliejo į Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantmečio iškilmes, po poros metų, 2011 m., festivalis buvo skirtas vengrų kompozitoriaus Ferenco Liszto kūrybai ir lietuvių menininko Mikalojaus Konstantino Čiurlionio mirties 100-osioms metinėms, 2013 m. gražia tradicija tapęs renginys pristatė koncertų ciklą „Mūzų palytėtos“ ir paminėjo dabarties lenkų kompozitoriaus Krzysztofo Pendereckio 80-metį, 2015 m. intriguojanti festivalio tema „Tandemai“ pažėrė net septynis fortepijono varžytuvių koncertus, o 2017 m. renginys aktualizavo idėją apie kūrybinį pianistų susitikimą, apie partnerystę muzikoje, kuri leidžia atsiskleisti naujiems talentams ir atsirasti naujiems muzikos šedevrams.

2019 m. festivaliui sukanka 10 metų, o jo tema – „Moters gyvenimas ir meilė“, į festivalio paantraštę nužengusi iš vokiečių romantiko Roberto Schumanno vokalinio ciklo tuo pačiu pavadinimu. Šiųmetis festivalis skiriamas vienai ryškiausių XIX a. pianisčių Clarai Schumann ir ją supantiems genialiems kompozitoriams vyrams – Robertui Schumannui ir Johanessui Brahmsui. Pastarųjų muzikos klausysimės kiekviename festivalio koncerte.

Pradžios koncerte muzikuoja lietuvių fortepijono maestra Mūza Rubackytė ir dar kartą į festivalį pakviestas italų batutos meistras Renato Balsadonna. Griežiant Lietuvos nacionaliniam simfoniniam orkestrui, šie muzikai atliks Johanneso Brahmso Pirmąjį fortepijoninį koncertą. Greta jo skambės ir dvi simfoninės partitūros – monumentali Roberto Schumanno Ketvirtoji simfonija bei specialiai pasirinkta iškilminga Ludwigo van Beethoveno uvertiūra „Namų pašventinimas“, nes šis festivalio pradžios koncertas sutampa su itin džiaugsminga žinia – po metų pertraukos duris atveria atsinaujinusi Filharmonijos didžioji salė, pasirengusi klausytojams pažerti įspūdingų muzikos dovanų.

Festivalio sumanytoja Mūza Rubackytė šį koncertą skiria Anapilin išėjusios Mamos pianistės ir pedagogės T. Rubackienės atminimui. Brahmso Pirmasis koncertas buvo Mamai svarbus – jįpianistė akompanuojant jos profesoriui Baliui Dvarionui skambino Vilniaus konservatorijos baigiamajame egzamine.

 
Bilietų kainos
15, 20, 30, 40 Eur