Filharmonijos Didžiojoje salėje, Vilnius
Atlikėjai
Solistė GUODA GEDVILAITĖ (fortepijonas)
Dirigentas GEORG MARK (Austrija)
 
Programa

ROBERT SCHUMANN – Simfonija Nr. 1 B-dur, op. 38 („Pavasario“)
JOHANNES BRAHMS – Variacijos J. Haydno tema orkestrui, op. 56
CLARA SCHUMANN – Koncertas fortepijonui ir orkestrui a-moll, op. 7 (kompozitorės ir pianistės 200-osioms gimimo metinėms)

Baigiamąjį Vilniaus fortepijono festivalio koncertą vainikuoja trijų romantikų – bene žymiausios muzikos istorijoje muzikantų poros Claros ir Roberto Schumannų ir jų bičiulio Johanneso Brahmso – kūryba. Šiuos tris menininkus siejo itin glaudus žmogiškosios ir kūrybinės partnerystės ryšys. Neretai Clara, Robertas ir Johannesas save vadino „Mes trys“.

Prie dirigento pulto stoja Lietuvos klausytojams pažįstamas austrų batutos maestro Georgas Markas, kurio vadovaujamas Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras pagrieš Schumanno ir Brahmso simfonines kompozicijas. Koncerto kulminacija ir festivalio baigiamasis akordas bus ypatingi – kaip žymi XIX a. pianistė pirmiausia garsėjusi Clara Schumann šį vakarą pristatoma kompozitorės amplua, drauge pažymint ir menininkės gimimo 200-ąsias metines. Klausytojai turės progą išgirsti koncertų salėse retai skambantį jos Koncertą fortepijonui ir orkestrui a-moll. Fortepijonu skambina lietuvių pianistė Guoda Gedvilaitė, niekada nestokojanti ryškių muzikinių idėjų, mielai eksperimentuojanti ir drįstanti laužyti nusistovėjusias klasikinės muzikos taisykles. Jos originalios programos žavi fantazija ir laisve, o scenos partneriai – ne tik žymūs klasikos atlikėjai, bet ir aktoriai, baleto artistai ar džiazo muzikantai.

 
Bilietų kainos
10, 15, 20, 30 Eur