tlikėjai
ONUTĖ GRAŽINYTĖ (fortepijonas)
ARNOLDAS GURINAVIČIUS (kontrabosas)
 
Programa

LUDWIG VAN BEETHOVEN – Styginių kvartetas G-dur, op. 18 Nr. 2 („Komplimentierquartett“)
FRANZ SCHUBERT – „Forelių“ kvintetas fortepijonui, smuikui, altui, violončelei ir kontrabosui A-dur, op. post. 114 / D. 667 („Forellenquintett“)

Senųjų metų palydos griežiant subtilųjį Franzo Schuberto „Forelių“ kvintetą („Forellenquintett“) jau seniai tapo gražia Vilniaus kvarteto ir jo bičiulių tradicija. Paskutinį 2019-ųjų vakarą styginių kvartetas šį kūrinį atlieka Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus salėje su ilgamečiu scenos partneriu kontrabosininku Arnoldu Gurinavičiumi bei jaunosios kartos pianiste Onute Gražinyte, šiuo metu studijuojančia Hanoverio muzikos, teatro ir medijos akademijoje.

Naujametį vakarą greta „Forelių“ kvinteto Vilniaus kvartetas pagrieš ir žavųjį Ludwigo van Beethoveno Antrąjį styginių kvartetą G-dur, kurį Vienos klasikas rašė 1798–1800 m. ir dedikavo Bohemijos aristokratui, savo mecenatui Josephui Franzui von Lobkowitzui. Kvartetas turi gana originalią, tačiau ne paties Beethoveno sugalvotą paantraštę – „Komplimentierquartett“, pažodžiui verčiamą kaip „strykų ir reveransų kvartetas“. Tai siejama su jau kūrinio pradžioje pasigirstančia, pirmojo smuiko gracingai vinguriuojama melodija. Beje, toks pat pavadinimas buvo „prilipdytas“ ir 1799 m. sukurtam Josepho Haydno kvartetui, o Beethovenas, kaip žinia, tuo metu buvo jo mokinys.

 
Bilietų kainos
15, 20 Eur