„Muzikinės Vilniaus istorijos“ - muzika atsirado kaip dievų garbinimo priemonė. Senovės žmonės šokdavo pagal pirminę muziką aukodami dievams aukas. Dabar muzika yra neatsiejama kasdienybės dalis. Ar kada pagalvojote, kiek Vilniuje yra muzikos oazių, kokias istorijas pasakoja muzikos erdvės, kokie žmonės garsino Lietuvą ar kūrė Vilniuje ir kiek visokiausių muzikinių nutikimų čia atsitiko?

Muzikinės Vilniaus istorijos – nuo savita architektūra išsiskiriančių muzikos pastatų fasadų, architektūros iki garsių šviesuolių ar muzikos chuliganų. Prisiminkite, kada pakėlėte akis į Operos ir baleto teatro fasadą arba įsiklausėte į Vilniuje aplink girdimą muziką. Ar žinote, kam pastatytas paminklas skvere prie Šv. Kotrynos bažnyčios? Arba kaip Jozefas Frankas, garsus medicinos profesorius, 19 a. Vilniuje įkūręs vakcinacijos ir motinystės institutus (analogų nebuvo net vakarų Europoje), yra susijęs su Bethovenu ir Haidnu?

Kviečiame pasivaikščioti po muzikinį miestą kartu su profesionalia gide, kuri pati yra operos atlikėja. Išgirskite, pamatykite ir pajauskite Vilnių kitaip!

Kas jūsų laukia?

• Specialus maršrutas, skirtas muzikai, nuo Operos ir baleto teatro po Vilniaus senamiestį

• Profesionali gidė, muzikė – operos atlikėja

• Įdomiausios muzikinio Vilniaus istorijos ir vietos

Kada?

Rugpjūčio 10d. 14.30val.

Rugpjūčio 18d. 14.30val.

Rugsėjo 21d. 14.30val.

Rugsėjo 29d. 14.30 val.

Ekskursijos pradžia: LNOBT – Lietuvos Nacionalinis Operos ir Baleto teatras, pagrindinis įėjimas (ant laiptų).

kskursijos pabaiga: Katedros aikštė. Ekskursijos kaina - 15 Eur