Rež. Pier Paolo Pasolini
Vaid. Franco Citti, Ninetto Davoli, Laura Betti, Hugh Griffith

Gūdžiais viduramžiais, kai nebuvo kino teatrų, televizorių, kai raštą mokėjo tik vienas kitas, keliaujantys piligrimai – prekybininkai, vienuoliai, amatininkai – buvo tie, kurie savo spalvingais pasakojimais kurstė žmonių vaizduotę, prajuokindavo, gąsdindavo ar šio to pamokydavo.

„Nekaltame juokelyje visad yra dalis tiesos“, – pašmaikštavus poetui Čoseriui, pasakė vienas iš Kenterberio pasakotojų. „Su manim menki juokai, bet prajuokinti galiu kiekvieną“, – porino kita. Iš Londono į Kenterberį atkeliavę viduramžių piligrimai, norėdami smagiau praleisti laiką, pasakoja juokingai liūdnas, baisybių ir nešvankybių persisunkusias istorijas.

Filmas „Kenterberio pasakojimai“ sukurtas pagal vieną pirmųjų anglų kalba parašytų knygų – apsakymų rinkinį „Kenterberio pasakojimai“ (XIV a.). Jos autorius – žymiausias anglų viduramžių rašytojas, filosofas, diplomatas Geoffrey Chauceris. Iš 24 pasakojimų P. P. Pasolinis pasirinko aštuonis. „Kenterberio pasakojimai“ – tai antroji kino režisieriaus „Gyvenimo trilogijos“ dalis. Už ją P. P. Pasolinis Berlinalėje pelnė „Auksinį lokį“. Kitos dvi – „Dekameronas“ ir „Arabiškos naktys“. „Kenterberio pasakojimuose“ P. P. Pasolinis suvaidino poeto Čoserio personažą.

Muziką filmui parašė Ennio Morricone. (N-16)

4 d. – 18.30 Filmą pristatys kino kritikas, semiotikas Dmitrij Gluščevskij.

11 d. – 18.20 Filmą pristatys kino kritikė Izolda Keidošiūtė.

18 d. – 18.30 Filmą pristatys kino kritikas Narius Kairys.