XXII Tarptautinis akordeono festivalis kviečia į Orkestrų fiestą ir žada nepakartojamą vakarą su dumplių fejerverkais. Scenoje susitiks du orkestrai – dabartinių akademijos studentų ir profesionalų orkestro "Consona", kurie muzikantų Mekoje studijavo prieš keletą metų ar net keletą dešimtmečių. Abu kolektyvai ruošia kontrastingas, intriguojančias ir spalvingas programas, kurias papuoš solistų pasirodymais.
LMTA akordeonistų orkestras pradės koncertą energingu šiuolaikiniu opusu „Divertimento ritmico“, tuo pačiu užduodamas toną viso koncerto atmosferai: veržlumas, virtuoziškumas ir neatremiamas žavesys bus pagrindiniai vakaro atlikėjų palydovai. Klausytojai netruks įsitikinti – ir „Opale Concerto“ akordeonui bei orkestrui bus kupinas aistros bei temperamento, kuriuo garsėja šio kūrinio autoriaus R. Galliano kūryba. Žymusis G. Bizet bolero „Ouvre ton couer“ kibirkščiuos tokia moteriška ugnimi, kad po jo skambėsiantys trimito solo ir sunkioji akordeonų artilerija tiesiog griaudės fejerverkų salvėmis.
Bet palaukite! Tai tik pirmoji koncerto dalis... Antrojoje pasirodys Vilniaus mokytojų namų akordeonų orkestras „Consona“, kuriame groja daugiau patyrę, bet ne mažiau patrakę profesionalai, įvairių muzikos mokyklų akordeono mokytojai. Dienomis kantriai dirbantys su būsimaisiais virtuozais, vakarais jie patys išleidžia savo vidinius „scenos vilkus“ ir repetuoja didelio meistriškumo reikalaujančius kūrinius. Šįkart išgirsite efektingus šokius iš Š. Guno operos “Faustas“ ir egzotiškąjį D. Elingtono – J. Tizolio „Karavaną“, paslaptingą J. Peškovo „Noktiurną“ ir svaigų J. Štrauso „Indišką galopą“. Ir, lyg tų emocijų ir šokių sūkurių dar būtų maža, koncertą vainikuos du vokaliniai šedevrai –G. Caccini „Ave Maria“ ir L. Arditi „Il Bacio“, kuriuos atliks solistė, pažėrusi kibirkščių jau pirmoje koncerto dalyje, fatališkasis sopranas Dovilė Kazonaitė. Laikas atskleisti ir kitų soluojančių vakaro „vinių“ tapatybes – tai perkusininkas Ernestas Verba, trimitininkas Vilandas Kazdailevičius ir akordeonistas Gytis Kaušius. Ir, žinoma, svarbiausi – orkestrų dirigentai! Tai Tadas Motiečius ir profesorius Ričardas Sviackevičius.

KONCERTAS NEMOKAMAS !
Organizatorius: Lietuvos akordeonistų asociacija
Meno vadovas: Raimondas Sviackevičius

Daugiau informacijos: www.akordeonofestivalis.lt