XXII Tarptautinio akordeono festivalio uždaryme – džiazuojanti Austrijos dueto odisėja

Jų bendra kūrybinė kelionė prasidėjo prieš dešimtmetį. Jis – kaip Odisėjas, kaskart bangų išmetamas vis kitame pasaulio krante. O ji – lyg Penelopė, tik ne tyliai ir kantriai laukianti savajam krante, o kurianti. Melodijomis išliejanti savo saudade, kuriomis apsigaubia tarsi fluidų voratinkliu. Jų dviejų instrumentai – violončelė ir akordeonas – susilieja į vieną magišką dūzgesį, kuris dvelkia Rytais, užsimiršimo medumi, žaižaruoja balkaniškais ritmais, žadina nepatirtų kelionių ilgesį.
Akordeonistas Klausas Paier ir violončelininkė Asja Valcic dešimt metų muzikuoja drauge. Austrijoje gyvenančių atlikėjų kūrybinę partnerystę vainikuoja 4 įrašų albumai, pelnę daugybę apdovanojimų. Ir Asja, ir Klausas kuria muziką,- jų kompozicijos skamba tarsi viena kitos tąsa, klausimas ir atsakymas. Jų muzikavimas žavi ir publiką, ir kritikus. „Kvapą gniaužiantis“, - rašo žurnalas „Der Spiegel“, o „The Guardian“ dueto grojimą vadina “žavingu maču”. Išties, šie muzikai turi ką pasakyti vienas kitam ir publikai: jie išgrynino savo braižą, sukurdami nuostabią tembrinę sinergiją, į violončelės ir akordeono dialogą įterpdami bandonijos replikų.
Koncerte Vilniuje skambės muzika iš ketvirtojo dueto albumo „Vision for Two - 10 Years“, kuris yra savotiška jų kūrybinio kelio retrospektyva, atkurianti neprilygstamas ankstesnių albumų kompozicijas. 2009 metais debiutavę albumu „À Deux“, 2013 m. Klausas ir Asja buvo „Silk Road“ bendrakeleiviai, po kurio sekė „Timeless Suite“ “(2015 m. ). Jų įrašai išleisti ACT įrašų kompanijoje, tai liudija „džiazo dvasią“, bet išties nelengva pasakyti, kokio stiliaus jų kūryba – klasika, džiazas ar world.

Organizatorius: Lietuvos akordeonistų asociacija
Meno vadovas Raimondas Sviackevičius
Daugiau informacijos: www.akordeonofestivalis.lt
Bilietus platina www.kakava.lt