Užupio dramos teatras pristato premjerą – spektaklį „Haroldas ir Modė“ pagal Koleno Higinso ir Žano Klodo Karjero pjesę.

„Haroldą ir Modę“ pirmą kartą Lietuvoje prieš beveik 40 metų pastatė režisierė Dalia Tamulevičiūtė. Ji neabejotinai yra viena reikšmingiausių teatro kūrėjų, pedagogė, palikusi ryškų pėdsaką ir daug lėmusi Lietuvos teatro raidoje.  Iki šių dienų gyvas D. Tamulevičiūtės atminimas. Ši moteris visam laikui išliks viena svarbiausių asmenybių Lietuvos teatro režisūros istorijoje. Jos statyti spektakliai sulaukdavo neįtikėtino publikos dėmesio ir populiarumo.

Legenda tapęs pjesės „Haroldas ir Modė“ pastatymas –  vienas įsimintiniausių jos darbų, kurį sausakimšose salėse ne vienas yra žiūrėjęs po kelis kartus. Jaunimo teatre spektaklis buvo rodytas bene 300 kartų.

Būtent D. Tamulevičiūtės garbei Užupio dramos teatro režisierė Rita Urbonavičiūtė sumanė prikelti šią pjesę naujam gyvenimui. Haroldo ir Modės vaidmenims tinkančių aktorių paieška užtruko gana ilgai, ir pagaliau juos radusi, režisierė šį sumanymą gali įgyvendinti.

Spektaklis plačiajai publikai bus rodomas Teatro Saloje, S. Stanevičiaus g. 24, Vilniuje.

Režisierė
Rita Urbonavičiūtė

Vaidina
Modė – Rimanta Krilavičiūtė
Haroldas Čeizenas – Paulius Dragūnas
Studentė, sekretorė, aktorė – Greta Dovydaitytė
Daktaras – Povilas Liubinas
Kunigas Fineganas – Saulius Čėpla
Ponia Čeizen – Indrė Stonytė
Inspektorius – Justas Vanagas
Sodininkas, seržantas – Jurijus Mumyga
Tarnaitė – Rugilė Jankauskytė