KONCERTO PROGRAMA

B. Kutavičius. „Pavasario linksmybės“
A. Pärt. „Fratres“
A. Maskats. „Tango“
A. Vivaldi. „Metų laikai“

***

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, vadovaujamas meno vadovo ir vyr. dirigento Gintaro Rinkevičiaus, šį pavasarį kviečia į išskirtinį Baltijos šalių orkestrų festivalio koncertą, kuriame vienoje scenoje susitiks trys Baltijos šalių simfoniniai orkestrai ir trys garsiausios Baltijos šalių smuikininkės. Paula Šūmanė (Latvija), Triin Ruubel (Estija) ir Dalia Kuznecovaitė (Lietuva) Vilniaus kongresų rūmuose grieš italų baroko genijaus Antonio Vivaldi (1678–1741) kompoziciją „Metų laikai“.

Latvijos Didžiojo muzikos prizo laureatė, Latvijos smuiko Karmen vadinama Paula Šūmanė kritikų vertinama ne tik už virtuoziškumą, bet ir už itin jausmingas, nuoširdumo kupinas interpretacijas. Smuikininkė dažnai koncertuoja kaip kamerinės muzikos atlikėja, taip pat – kaip kviestinė koncertmeisterė.

Jos kolegė scenoje šį vakarą bus viena žymiausių estų smuikininkių Triin Ruubel. Nuo 2015 m. T. Ruubel yra Estijos nacionalinio simfoninio orkestro (meno vadovas ir vyr. dirigentas Neeme Järvi) koncertmeisterė. 2018 m. T. Ruubel debiutavo Berlyno filharmonijoje, atlikdama rečitalį kartu su savo dvyne seserimi pianiste Kärt Ruubel. Tais pačiais metais kaip solistė ji važiavo į Estijos nacionalinio simfoninio orkestro gastrolių turą po JAV, kuriame atliko F. Mendelssohno koncertą smuikui.

Lietuvai šį vakarą atstovaus Dalia Kuznecovaitė – ryškiausia šių dienų lietuvių smuikininkė, Valstybinio Vilniaus kvarteto pirmasis smuikas, prestižinio H. Szeryng konkurso Meksikoje aukso medalio laimėtoja. D. Kuznecovaitė yra kviečiama koncertuoti su žymiais orkestrais, tarp kurių – „Deutsche Radio“, „Norddeutsche Philharmonie“, Kijevo filharmonijos, Dohos, Kalgario, Pekino, Mechiko, Bretanės, Languedoc-Roussilon simfoniniai orkestrai. Nuo 2016 m. smuikininkė dėsto Lietuvos muzikos ir teatro akademijos styginių instrumentų katedroje.

Solistėms šį vakarą akompanuos jungtinis Baltijos šalių orkestras, sudarytas iš Latvijos nacionalinio, Estijos nacionalinio ir Lietuvos valstybinio simfoninių orkestrų muzikantų. Be A. Vivaldi „Metų laikų“ koncerte taip pat skambės ir Baltijos šalių kompozitorių kūriniai – Broniaus Kutavičiaus „Pavasario linksmybės“, Arvo Pärto „Fratres“ ir Arturo Maskato „Tango“. Diriguos Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro meno vadovas ir vyr. dirigentas, Nacionalinės premijos laureatas maestro Gintaras Rinkevičius.

Pirkti bilietus