Vilniaus Mažojo teatro pasiruošimą 30-mečio šventei sutrukdęs karantinas, iš pradžių atrodęs kaip kliūtis, padiktavo neįprastą naujo rudens sezono pradžią ir ATSIVĖRIMĄ. Teatro kolektyvas ir žiūrovai ilgą laiką neturėjo progos susitikti įprastoje erdvėje, todėl Vilniaus mažasis teatras nekantraudamas kviečia į unikalią patirtį žadančius spektaklius buvusiame Lukiškių tardymo izoliatoriuje-kalėjime.

Teatro gerbėjai raginami suskubti įsigyti bilietus į Vilniaus mažojo teatro renginių ciklą ATSIVERTI ir pasinaudoti proga išvysti spektaklius „Savižudis“ ir „Marti“, pritaikytus išskirtinei atvirai erdvei.

Rugpjūčio 21 d., penktadienį, Lukiškių kalėjimo kieme bus rodomas režisierės Gabrielės Tuminaitės spektaklis „Savižudis“. Spektaklis pastatytas pagal rusų rašytojo Nikolajaus Erdmano pjesę – makabrišką, šiandien skambančią taip pat aktualiai kaip ir 20 a. pirmoje pusėje.

Satyros ir farso kupinas kūrinys pasakoja apie komunaliniame bute su žmona ir uošve gyvenantį Semioną Podsekalnikovą, po ginčo dėl kepeninės dešros nusprendžiantį nusižudyti. „Lukiškių kalėjimas, statytas dar 20 a. pradžioje ir nepakitęs iki šių dienų, kol jame kalėjo ir dirbo žmonės, yra tarsi laiko kapsulė. Tokia struktūra, atmosfera, įtampa, absurdas itin atitinka N. Erdmano dvasią ir spektaklį „Savižudis“, – sako režisierė G. Tuminaitė.

Bilietus rasite čia: https://bit.ly/2DItOyB

Režisierė – Gabrielė Tuminaitė
Pjesės autorius – Nikolaj Erdman
Adaptacijos autorius – Tomas Stirna
Dailininkė – Vilma Galeckaitė-Dabkienė
Kompozitorius – Giedrius Puskunigis

Vaidina:
SEMIONAS SEMIONOVIČIUS PODSEKALNIKOVAS – Daumantas Ciunis
SERAFIMA ILJINIČNA – Agnė Šataitė
MARIJA LUKJANOVNA PODSEKALNIKOVA – Indrė Patkauskaitė
ALEKSANDRAS PETROVIČIUS KALABUŠKINAS – Tomas Rinkūnas
ARISTARCHAS DOMINIKOVIČIUS GRAND-SKUBIKAS – Tomas Stirna
KLEOPATRA MAKSIMOVNA – Agnė Kiškytė
SPEKULIANTAS – Tomas Kliukas
JAUNUOLIS – Artūras Dubaka

Plačiau apie spektaklį: https://vmt.lt/performance/savizudis/

Pirkdami bilietą Jūs sutinkate su šiomis renginio taisyklėmis:
- Esant blogoms oro sąlygoms, prašome pasirūpinti lietpalčiais ir nenaudoti skėčių, kurie užstotų vaizdą kitiems žiūrovams.
- Prašome laikytis saugaus, bent vieno metro, atstumo ir dėvėti veidą dengiančias apsaugines priemones. Raginame laikytis asmens higienos reikalavimų, naudotis dezinfekcinėmis priemonėmis bei saugoti vieniems kitus.
- Lankytojų prašome rūpintis savo saugumu, klausyti savanorių nurodymų, sekti nuorodas, nevaikščioti po vidines kalėjimo erdves savo nuožiūra.