Vilniaus mažojo teatro spektaklis „Fantazijus“ (rež. Gabrielė Tuminaitė) – žaisminga ir ekstravagantiška XIX a. pjesė-pasaka, kurią autorius Alfredas de Musset pavadino blogai pasibaigiančia komedija, arba drama su laiminga pabaiga.

Rugpjūčio 26 d. Chodkevičių rūmų kieme žiūrovus sukviesiantis spektaklis „Fantazijus“ tokiai atvirai ir neįprastai erdvei ypač tinka. „Šis spektaklis buvo sukurtas ir rodytas Labdarių kieme, vėliau perkeltas į sceną, o dabar tarsi sugrįš į netradicinę formą, kai vėl bus rodomas lauke. Būtent lauke „Fantazijus“ atsiskleidžia geriausiai“, – sako spektaklio režisierė G. Tuminaitė.

Spektaklyje „Fantazijus“ susijungia kūrybingos komandos šiuolaikinis žvilgsnis į pjesės turinį, gyvai atliekama grupės „Kabloonak“ muzika su kompozitoriaus Giedriaus Puskunigio aranžuotėmis, taip pat – choreografo Raido Petrausko „Vogue“ šokio stiliaus elementai.

Pjesė prasideda karalystės juokdario mirtimi ir tuo pačiu metu keliama vestuvių puota, bandant išvengti karo su kita karalyste. Atstumtas ir kreditorių persekiojamas Fantazijus (aktorius Martynas Nedzinskas) atsitiktinumo dėka tampa karaliaus juokdariu ir taip pakeičia karalystės likimą. „Fantazijaus“ siužetas primena pasaką: princesė (aktorė Miglė Polikevičiūtė) turi tekėti už jai paskirto princo, sutinka Fantazijų – žavų, bet neturtingą ir nekilmingą miestietį.

Pagrindinis spektaklio veikėjas Fantazijus – bastūnas, kuris negali ir nenori priklausyti „normai“, kuris visada bus „kitas“: neprisitaikantis, atstumtas, nuvertintas, nesuprastas, kitoks. Fantazijus – juokdarys, iš kurio minčių galima ir juoktis, bet kurios įstringa, „nusėda“ galvose..

Režisierė – Gabrielė Tuminaitė
Scenografai – Marija Olšauskaitė ir Jurgis Paškevičius
Kostiumų dailininkė – Elvita Brazdylytė
Kompozitorius – Jonas Narbutas
Muzikos aranžuotojas – Giedrius Puskunigis
Šviesų dailininkas – Eugenijus Sabaliauskas
Choreografas – Raidas Petrauskas
Dramaturgė – Živilė Mičiulytė
Muziką gyvai atlieka grupė „Kabloonak“

Vaidina:
BAVARIJOS KARALIUS – Arvydas Dapšys
MANTUJOS PRINCAS – Daumantas Ciunis
MARINONIS, jo adjutantas – Tomas Stirna
RIUTENAS, karaliaus sekretorius – Tomas Kliukas
FANTAZIJUS – Martynas Nedzinskas
SPARKAS – Mantas Vaitiekūnas
FACIJUS – Jokūbas Bareikis
ELZBIETA, Bavarijos karaliaus dukra – Miglė Polikevičiūtė
ELZBIETOS GUVERNANTĖ – Rasa Jakučionytė
________________________________________________________
Pirkdami bilietą Jūs sutinkate su šiomis renginio taisyklėmis:

- Esant blogoms oro sąlygoms, prašome pasirūpinti lietpalčiais ir nenaudoti skėčių, kurie užstotų vaizdą kitiems žiūrovams.
- Prašome laikytis saugaus, bent vieno metro, atstumo ir dėvėti veidą dengiančias apsaugines priemones. Raginame laikytis asmens higienos reikalavimų, naudotis dezinfekcinėmis priemonėmis bei saugoti vieniems kitus.