Režisieriaus ir idėjos autoriaus Balio Latėno sukurtas garsų spektaklis „Kelionė be bagažo“ –¬ tai ne tik originali meninė išraiška, bet ir tam tikrų fizinių žmogaus galimybių ir talento sintezė. Spektaklio tikslas – aktorių kuriamais garsais išlaisvinti ir sužadinti žiūrovo vaizduotę ir pakviesti jį pakeliauti per skirtingas veiksmo vietas, laiką, atmosferas. Aktorės dalyvaujančios šiame projekte akcentuoja, kaip svarbu yra įdėmiai klausytis aplinkos ir tai perteikti savo kūnu, kartu jį pažinti iš naujo – kaip instrumentą. „Norime pažadinti žmonių vaizduotę, norime, kad jie pasivaikščiotų po savo smegenų kambarius. Įdomiausia, kad išėję iš to paties spektaklio žmonės pasakoja visiškai kitus dalykus, kuriuos jie girdėjo ir įsivaizdavo“, – teigia spektaklio „Kelionė be bagažo“ kūrėjai.

"Kelionė be bagažo" į Vilniaus mažojo teatro repertuarą įsiliejo po ypač sėkmingo pristatymo Tarptautiniame teatrinių debiutų festivalyje Tylos! 2014 pavasarį. Spektaklį palankiai įvertino Tarptautinio režisieriaus Rimo Tumino vardo festivalio Druskininkuose Vasara 2014 žiūrovai ir žiuri nariai.

 

 Vytautas Gedvilas, žurnalo „Mūsų žodis“ vyr. redaktorius po spektaklio "Kelionė be bagažo" peržiūros rašė:

“Valandai buvome panardinti  į garsą. Keliavome. Buvome į telefoninius skambučius atsakinėjančiųjų salėje, kaime, prie jūros. Naktį gąsdino raganos. Mūkė karvės.  Skraidė vabzdžiai. Lijo lietus.  Kartais garsas klaidžiojo po erdvę, kartais – sklido iš visų pusių. Į tą garsą norėjosi pasinerti visa galva.  Gal nėra taip svarbu ką šioje kelionėje po ko matėme.  Svarbu tai, kad visa galva ir kūnu buvome garse” (…) “Kelionę be bagažo”  pirmiausia turėtų žiūrėti gerai matantys žmonės. Šiame vaizdais užtvindytame pasaulyje  tai puiki proga padaryti šventę ausims”. 

Žurnalas „Mūsų žodis“  leidžiamas nuo 1959 m. keturiais formatais:  brailio raštu, garsiniu formatu, formatu regintiems ir publikuojamas svetainėje www.musuzodis.lt