GRAFO galerijos grupinės parodos „The Metaphysical Muse | Metafizinė mūza” pagrindinė idėja paremta reakcija į stebėtojo-žiūrovo pozicijos vienpusiškumą, kuomet norima akreipti dėmesį, jog meno kūrinio veikimui yra būtinas ne tik aktyvus menininkobet ir žiūrovo žvilgsnis.

Būtent stebėtojo būvimas nusako meno kūrinio veikimą bei jo galią, o pastarasis atsitiktine ir nereguliuojama tvarka inspiruoja žiūrovą patirti emocijas sukeltų prisiminimų dėka. Tokiu būdu atsirandantis metafizinis pokalbis tarp menininko, meno kūrinio ir žiūrovo suteikia galimybę ne tik vieniems kitus papildyti, tačiau ir bendradarbiauti. Konceptualusis žinojimas kas yra pavaizduota kiekviename meno kūrinyje yra pasireiškiantis tiek, kiek pats stebėtojas leidžia jam pasireikšti. Būtent stebėtojo-žiūrovo regos momentas suteikia pačiam kūriniui santykinę nepriklausomybę nuo kūrėjo estetinių pažiūrių. Kitaip tariant, kiekvienas iš mūsų žiūrėdamas į meno kūrinį jame suras daug daugiau idėjų, jausmų ir naratyvų, nei pats menininkas norėjo kūriniu perteikti. 

Šią parodą sudarys dviejų etapų ekspozicijos keitimas. Pirmasis žiūrovą pasitiks parodos atidarymo metu t. y. 2016 metų gruodžio 11 dieną, o antrasis – 2017 metų sausio 18 dieną. Abi parodos dalys bus organiškai ir autonomiškai veikiančios, nepriklausomos viena nuo kitos, tačiau taip pat viena kitą papildančios dėl esamos bendros koncepcijos.

Visos parodos metu ekspozicinėje salėje bus girdimas specialiai šiai parodai sukurtas muzikos grojaraštis, kurio autorius muzikos prodiuseris David Cok.

Parodos dalyviai kviestiniai menininkai iš įvairių Pasaulio šalių: Anders W. Ø. Larsen (DK), Gaston Ugalde (BL), Genti Korini (AL), Martin Liebscher (DE), Paul McDevitt (GB), Peter Bond (DK), Sofie Bird Møller (DK), Trine Søndergaard (DK), Tjorg Douglas Beer (DE).

Parodos kuratorė Aistė M. Grajauskaitė.