asario 1 dieną Vilniaus rotušėje atidaroma paroda, kurioje žinomi Omano fotografai demonstruos kelias dešimtis darbų, atskleidžiančių šalies kultūrą, gamtos įvairovę, tradicijas ir modernėjančią šiandieną. Šia paroda pradedama kultūros programa „Omano lobiai“, kurios svarbiausi renginiai vyks vasario 10 ir 11 dieną.

„Norisi, kad apie šią tolimą, bet nepaprastai įdomią šalį Lietuvos žmonės sužinotų daugiau. Omano vyriausybės atstovai labai palankiai įvertino idėją Vilniuje surengti Omano kultūros programą“, – sakė Omano Sultonato garbės konsulė Lietuvoje Boleta Senkienė.

Vasario 10 dieną nuo 16.30 val. Vilniaus rotušėje vyks paskaita apie frankinsensą – smilkalus, kurie Omaną garsina jau mažiausiai tris tūkstančius metų. Žinovai tvirtina, kad geriausios kokybės frankinsensas auga pietų Omane plytinčiame Dofaro regione. Paskaitą apie frankinsenso istoriją ir naudą skaitys Nizvos universiteto profesorius Ahmed Sulaiman Al-Harrasi.

Šeštą valandą vakaro Rotušės didžiojoje salėje prasidės arabiškos muzikos koncertas. Senąją ir šiuolaikinę arabišką muziką gros šeši muzikantai iš Omano ūdo gerbėjų asociacijos ansamblis. Ūdas – vienas seniausių muzikos instrumentų pasaulyje, Europoje geriau žinomas liutnios pavadinimu. Svečiai bus vaišinami omanietiška kava ir datulėmis, atsiųstomis į Vilnių iš rinktinių Omano ūkių specialiai šiems renginiams.

Vasario 11 dieną savo meistrystę ir išmonę demonstruos arabiškos kaligrafijos meistrai, o lankytojai turės galimybę išsinešti po asmeninę dovaną. Tą pačią dieną vyks ir tradicinės rankų tapybos pamokos.

Visi programos „Omano lobiai“ renginiai nemokami. Juos organizuoja Omano Sultonato garbės konsulatas Lietuvoje ir Omano informacijos ministerija.

OMANO LOBIAI
Pažintinė programa

Omano fotografų darbų paroda
Omano spalvos ir kontrastai: žmonės ir gamta, progresas ir tradicijos
Nuo vasario 1 iki 28 dienos