Liepos 12 d. (trečiadienį) 18 val. Čiurlionio namuose įvyks pianistės iš Izraelio Irenos Friedland koncertas „M. K. Čiurlionis ir jo amžininkai“.

Irena Friedland a Summa Cum Laude baigė studijas Tel Avivo universiteto Fortepijono katedroje. Koncertuodama su grupe bei pasirodydama kaip solo atlikėja, Irena Friedland dalyvavo daugybėje festivalių, koncertų, solo rečitalių Izraelyje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Rusijoje, Norvegijoje, Belgijoje, Italijoje, Nyderlanduose, Suomijoje, Švedijoje, Vietname ir Jungtinėje Amerikos Valstijose.

Koncertuodama su žymiausiais Izraelio orkestrais, pianistė kartu su įrašų kompanija Romeo Records (JAV) išleido net tris kritikų palankiai įvertintus albumus.

2000 m. I. Friendland pradėjo dėstytojos karjerą, tyrinėja audiovizualinius menus ir jų sąveiką. Jos inicijuoto projekto „Matant muziką ir girdint spalvas“ metu autorė skambina fortepijonu, o fone galima išvysti piešinių bei skulptūrų projekcijas. I. Friendland šia tema nuolat skaito paskaitas Haifos bei Tel Avivo universitetuose, taip pat ir užsienyje.

Koncerto Čiurlionio namuose metu klausytojai turės progą susipažinti su viešnios iš Izraelio interpretuojama M. K. Čiurlionio fortepijonine muzika ir jau XX a. klasika tapusiais A. Skriabino bei L. Janáčeko opusais, taip pat skambės Lietuvoje itin retai atliekamų kompozitorių B. Lyatoshynsky bei O. Respighi kūriniai fortepijonui.