Liepos 7 d. 18 val. Užupio meno inkubatoriaus projektinėje erdvėje „Galera” (Užupio g. 2A) atidaroma Leonardo Surgailos fotografijų paroda „San Francisko portretai”.

Leonardas Surgaila – fotografas, kino filmų kūrėjas iš Kauno. Nuo 1996 m. gyvena JAV – Niujorke ir Čikagoje, nuo 2004 m. – San Franciske.

„Gimiau ir užaugau Kauno senamiestyje. Man patinka miestas. Dievinu fotografuoti žmones mieste.

Šiandien jau nedaug kas fotografuoja kaip Cartier-Bresson ar Berenice Abbott. Fotografai keliauja ir egzotiškuose kraštuose ieško egzotiškų žmonių ir vaizdų. O fotografavimas gatvėse yra kaip vizualinė antroplogija. Pasaulio veidas šiandien, čia, šioje vietoje. Jaučiuosi kaip ateivis iš kitos planetos, kuris fiksuoja šios planetos portretą. Laikau save savotišku „marsieciu”.

Kažkodėl paplito nuomonė, kad juodai balta fotografija artimesnė menui. Aš manau, kad spalvota nuotrauka kartais dar tiksliau perteikia gyvenimo charakterį. San Franciskas yra miestas, kuriame 6-ajame dešimtmetyje prasidejo hipių judėjimas, atsirado labai daug muzikos grupių, rašytojų, menininkų. Jame kasdien kas nors vyksta, nuolat kas nors prasideda. Tai miestas, kuriame vis dar gyva ta 6-ojo dešimtmečio nostalgiška dvasia. Tai labai unikali vieta. Šiose nuotraukose pateikiu savo antropologinį San Francisko matymą.” (Leonardas Surgaila) Paroda veiks iki rugpjūčio 5 d.