Poezijos spektaklis pagal Pauliaus Širvio eiles 

Režisierius: Cezaris Graužinis

Vaidina: Brigita Arsobaitė, Vilma Raubaitė, Paulius Čižinauskas, Vytautas Kontrimas,  Juozas Gaižauskas 
Muzika: Martynas Bialobžeskis
Premjera: 2010 birželio 06 d.

 Iki šiol „cezario grupės“ bagaže dominavo spektakliai pagal šiuolaikinių Europos dramaturgų pjeses arba paties režisieriaus parašytos pjesės, kaip antai pjesė 2009 m. sukurtam spektakliui „Viskas arba nieko“, kuris 2010 m. buvo pakviestas į didžiausią pasaulyje šiuolaikinės dramaturgijos festivalį „New Plays from Europe“ Vokietijoje.

„cezario grupės“ spektakliai neretai nerdavo į patį laikmečio aktualijų sūkurį: „Pasikėsinimai“ nagrinėja viešųjų ryšių kampanijų temą, „Drąsi šalis“ negailestingai preparuoja Lietuvos įvaizdžio problemą, o „Bučiuoju, Oskaras“ – vėžiu sergančių vaikų likimą. Tuo tarpu Pauliaus Širvio poezija ne vienam gali pasirodyt atgyvenusi, neaktuli, netgi nereikalinga nūdienos kontekste. Tačiau pasak eseisto Valdemaro Kukulo, „Paulius Širvys yra tylaus liūdesio, skaidraus ilgesio ir taurios vienatvės poetas, kurio išgyvenimams adekvačiai pajusti ir suprasti taip pat reikalinga tyla ir vienatvė. Ir – sugebėjimas mylėti, mūsų kasdien vis labiau ir labiau prarandamas“.

Vis dėlto spektaklio kūrėjai tiki, kad medžiaga sudomins teatro žiūrovus, o lyriškai atlapaširdiški posmai sujaudins ne tik vyresniuosius, bet ir nepriklausomoje Lietuvoje užaugusius – jaunimą, į kurį kūrėjai šiuo pastatymu ir orientuojasi.
 
Pasak režisieriaus, poezijos ir muzikos spektakliu „Nutolę toliai“ jis siekia grąžinti į Lietuvos kultūros erdvę Pauliaus Širvio pasaulį, jo unikalią etiką ir poetiką, jo sukrečiantį sentimentalumą ir švelnumą – kaip iššūkį šiandieninei visuomenei.

Poeto Pauliaus Širvio asmenybė spalvinga, apipinta istorijomis apie jo nepasotinamą ilgesį, sumišusį su gyvenimo džiaugsmu, vienatvę ir drauge gebėjimą užburti minią. Įrašas lietuvių literatūros enciklopedijoje santūriai teigia, kad Paulius Širvys – „vienintelis sovietmečio poetas, virtęs legenda“. Viena iš priežasčių, kodėl Širvio posmai išlieka taip plačiai deklamuojami ir dainuojami – tai ne tik tobulas eilėraščių melodingumas, bet ir talentas paprastai atskleisti kiekviename mūsų slypintį būties graudulį, ilgesingą ir kartu džiaugsmingą.

Būtent liūdesio ir džiaugsmo sankirtoje susitinka dviejų talentingų kūrėjų – poeto Pauliaus Širvio ir režisieriaus Cezario Graužinio – vizijos. Graužinis jau ne viename spektaklyje gilinosi į džiaugsmo fenomeną, į galimybę jį aptikti mažuose kasdieniniuose dalykuose ir užkrėsti kitus. Viename interviu jis sakė: „Gyvenimas ima labai sparčiai, tiesiog stebuklingai gerėti, kai imi sąmoningai ieškoti gražių ir gerų dalykų. Tokių mažyčių, tokių trupinėlių išbarstytų. Tu surask gyvenimo džiaugsmą ir jį pagrįsk, kad jis būtų įtikinantis, užkrečiamas – čia labai įdomus uždavinys.“

Teatras “cezario grupė” už šį spektaklį  2011 metais apdovanotas “Auksiniu scenos kryžiumi” už geriausią nacionalinės dramaturgijos pastatymą bei šviesaus atminimo režisierės Dalios Tamulevičiūtės vardo premija.

>>>DĖMESIO!  Į kovo 12 d. spektaklį galioja vasario 11 d. turėjusio įvykti pasirodymo bilietai. Norintys grąžinti bilietus gali tai padaryti iki vasario 27 d. tose Tiketos kasose, kuriose buvo pirkti. O pirkusieji internetu bilietus gali grąžinti, prisijungę prie savo paskyros Tiketos sistemoje. Atsiprašome už nepatogumus!

Menų spaustuvė | Juodoji salė