12 įtūžusių vyrų

Žanras
Drama
Šalis
JAV
Metai
2017
Vaidina
Henry Fonda, Lee J. Cobb, Jack Warden
Režisierius
Sidney Lumet
Scenarijaus autorius
Reginald Rose
Laikas
1 val 36min

Kino seansų serija „Pamatyk kine“ trečią kartą kviečia į kiną. Šįkart kino ekrane žiūrovai išvys kino klasika tapusį Sidney Lumet filmą „12 įtūžusių vyrų“ (12 Angry Men, 1957).

Filmas, pelnęs pripažinimą ir tarp žiūrovų, ir tarp kino kritikų, legendiniu tapo ne iš karto, o po kelerių metų, kai buvo pradėtas rodyti per televiziją. Šiuo metu filmų duomenų bazėje Imdb.com S. Lumet debiutinis filmas yra 5-oje vietoje tarp 250 filmų. Taip pat jis yra įtrauktas į knygą „1001 filmas, kurį reikia pamatyti prieš mirtį“. Amerikiečių režisierius S. Lumet į kino istoriją įėjo kaip tas, kuris sugebėdavo iš savo aktorių išspausti viską, todėl jo filmuose aktorių pasirodymai itin ryškūs ir įsimintini. Ir repeticijų metu, trukusiu dvi savaites, ir per 19 filmavimo dienų kino kūrėjas kasdien aktorius laikydavo užrakintus viename kambaryje. Tokiu būdu jis siekė, kad 12-a vyrų įsijaustų ir suprastų, ką reiškia kartu valandų valandas praleisti vienoje patalpoje.

S. Lumet yra sukūręs daugiau kaip 40 kino filmų ir buvo 5-is kartus nominuotas „Oskaro“ statulėlei už geriausią režisūrą. Tarp žinomiausių ir į kino istoriją įėjusių jo darbų galima išskirti juostas „Šuniška popietė“ (Dog Day Afternoon, 1975), „Tinklas“ (Network, 1976), „Žmogžudystė Rytų Eksprese“ (Murder on the Orient Express, 1974), kurios perdirbinį jau šį rudenį galima bus išvysti Lietuvos kino teatruose, ir, žinoma, S. Lumet debiutą – net trijų „Oskaro“ nominacijų sulaukusį vaidybinį filmą „12 įtūžusių vyrų“. Tuo metu autorius buvo trečiasis režisierius istorijoje, už debiutą gavęs tokio lygio apdovanojimą. Šiemet sukanka 60 metų po filmo pasirodymo. Per šį laikotarpį filmo perdirbinys pasirodė įvairiose pasaulio šalyse – Indijoje, Norvegijoje, Vokietijoje, Rusijoje, Japonijoje ir kitose. 12-a prisiekusiųjų turi priimti sprendimą žmogžudystės byloje, kurioje jaunuolis kaltinamas savo tėvo žmogžudyste. Jų sprendimas turi būti vieningas, tačiau vienas iš asmenų abejoja nusikaltėlio kaltumu. Iš pirmo žvilgsnio byla, atrodžiusi paprasta ir aiški, po truputį tampa vis sudėtingesne ir išsiplėtoja į savotišką detektyvą.Ar prisiekusiesiems pavyks priimti sprendimą? Ar sūnus bus nuteistas? 1-as kambarys, 12-a vyrų ir kalėjimo grotomis grasinantis sprendimas.

Išskirtinių filmų seansų serija „Pamatyk kine“ siekiama dideliame kino ekrane parodyti visų pamėgtas juostas. Šiais metais specialiuose seansuose buvo rodomi režisieriaus Ridley Scotto fantastikos ir siaubo žanrų juosta „Svetimas. Režisieriaus versija“ (Alien, 1979) ir Danny Boyle kultinis filmas „Traukinių žymėjimas“ (Trainspotting, 1996).

Įvertinimų nėra
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Kiti filmai dabar

Kriminalinis
Komedija, Animacija, Šeimos
Animacija, Nuotykių, Šeimos
Komedija, Veiksmo, Nuotykių
Komedija, Drama
Veiksmo, Nuotykių, Fantastinis

Atsiliepimai

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama: necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:

Įkelti nuotrauką:
Renginiai
Rodyti
Renginio tipas
Rodyti
Filtrai