Festivaliui „Mados infekcija“ mada reiškia daugiau nei vien tik įspūdingus aprangos derinius. Organizatoriai žino, kad mada vyksta kasdien, o savo žymę joje palieka ne tik istorija, bet ir politika, ekonomika, menas. Mada yra neatsiejama kultūros dalis: tai kasdienio gyvenimo alsavimas ir atspindžiai visur, kur tik pažvelgsi.

Štai kodėl „Mados infekcija“ skiriasi nuo visame pasaulyje vykstančių mados savaičių: festivalio programoje nėra uždarų vardinių vakarų ar tik VIPams pasiekiamų renginių. „Mados infekcijoje“ viskas atvirkščiai: festivalio aplinka neformali ir prieinama visiems – bilietą į festivalį gali įsigyti kiekvienas.

Mados savaitės standartai laužomi ir ant festivalio podiumo. Vietoj mados savaitėms įprasto vieno dizainerio pasirodymo „Mados infekcijos“ podiumą dalijasi keli kūrėjai. Tačiau kiekvienas iš jų turi teisę į savo šou, o žiūrovai per vieną vakarą gali susipažinti iškart su kelių kūrėjų naujausiais darbais.

Kiekviena „Mados infekcija“ – staigmena ir intriga tiek festivalio dalyviams, tiek jo žiūrovams. Kiekvieną kartą organizatoriai eksperimentuoja su architektūra, apšvietimu, muzika ir podiumo choreografija. Scenografai, apšvietimo dailininkai, fotografai, muzikantai, didžėjai, grafikos dizaineriai, vaizdo menininkai – bendraminčių profesionalų komanda sukuria visas sąlygas dizaineriams kuo ryškiau atskleisti savo kolekcijos idėją.

Užaugo ištisa „Mados infekcijos“ dizainerių karta. Kadaise tik perspektyvūs ir daug žadantys, dabar jie skina laurus užsienyje ir toliau žengia „Mados infekcijos“ podiumu bei kuria dabartinį festivalio veidą. Tai Eglė Žiemytė, Dovilė Gudačiauskaitė, Kristina Kruopienytė, Egidijus Sidaras.

Nuo pat įkūrimo „Mados infekcija“ yra atradėja: vilnietišku podiumu jau žingsniavo tokių dabar garsių dizainerių kaip Carlos Diez Diez, Jean Pierre Braganza, Barbara í Gongini, Osman Yousefzada, Richard Rene, Denis Simačiov, Patrick Mohr ir daugybės kitų modeliai.

Jaunieji mados talentai ant „Mados infekcijos“ podiumo gali patekti per visiems atvirą „Injekciją“ – nuo 2008 metų festivalio rengiamą konkursą. Nuo 2010 metų „Injekcijos“ konkursas yra tarptautinis. Per visą konkurso istoriją kompetentinga komisija jau surado ir padėjo iškilti daugiau kaip 50 naujų mados talentų.

Pirmoji „Mados infekcija“ įvyko 1999 metais. Tuomet Lietuvoje nebuvo kito tarptautinio renginio, kuriame mados kūrėjai galėtų pristatyti savo kolekcijas ir sulaukti daugiau viešumo.

„Mados infekcija“ rengiama Šiuolaikinio meno centre. Jo ir festivalio draugystė neatsitiktinė: juk mada yra neatsiejama miesto kultūros ir šiuolaikinės kūrybos dalis.

Daugiau informacijos: www.madosinfekcija.lt

http://www.tiketa.lt/LT/Purchase/16165/78910