Programa:

ANTONIO VIVALDI (1678–1741) – Sinfonija b-moll, RV 169 („Al Santo Sepolcro“) 5 min
ANTONIO VIVALDI – Koncertas smuikui ir orkestrui e-moll, RV 277 („Il Favorito“) 10 min
GIUSEPPE ANTONIO BRESCIANELLO (1690–1758) – Sinfonija Nr. 5, F-dur, op. 1 8 min
ANTONIO VIVALDI – koncertas smuikui, violončelei ir orkestrui B-dur, RV 547 10 min
~
FRANCESCO GEMINIANI (1687–1762) – Concerto grosso d-moll („La Folia“, pagal Arcangelo Corelli, op. 5) 11 min
JOHANN ADOLPH HASSE (1699–1783) – Fuga ir Grave styginiams, g-moll 10 min
ANTONIO VIVALDI – koncertas smuikui ir orkestrui D-dur, RV 208 („Il Grosso Mogul“) 15 min


Barokinio griežimo specifiką ir repertuarą meistriškai įvaldęs smuiko virtuozas Dmitrijus Sinkovskis savo pasirodymų metu dažnai publiką nustebina, prabilęs unikalaus tembro balsu – kontratenoru, taip pat diriguodamas. Šia meninės raiškos derme Vilniaus publika jau galėjo gėrėtis 2015 m. renginių ciklo „Kalėdos Valdovų rūmuose“ baigiamajame koncerte.

Pasitikdami didžiojo baroko muziko genijaus Johano Sebastiano Bacho (Johann Sebastian Bach, 1685–1750) gimtadienį, Mindaugo Bačkaus vadovaujamas Klaipėdos kamerinis orkestras ir D. Sinkovskis dovanoja naują muzikinę programą, kupiną gražiausių koncertų styginiams.

D. Sinkovskis yra prestižinės Maskvos P. Čaikovskio konservatorijos auklėtinis, laimėjęs daug tarptautinių konkursų. Pradėjęs karjerą kaip smuikininkas, vėliau jis atskleidė ir savo vokalinius sugebėjimus. Jo aukštas vyriškas balsas keri publiką magiška garso šviesa ir atlikimo kokybe. Šio vakaro programoje atlikėjas dalyvauja išimtinai kaip smuiko virtuozas, tačiau ar pademonstruos savo vokalinį amplua? Tebūnie tai vakaro intriga.

Solisto scenos partneris – kūrybine energija ir polėkiu išsiskiriantis, kaskart netikėtais eksperimentais ir įdomiomis klasikos bei šiuolaikinių autorių kūrinių interpretacijomis publiką stebinantis Klaipėdos kamerinis orkestras.

Bilietų kainos: 8, 10, 12 Eur

Bilietus galima įsigyti Valdovų rūmų muziejaus kasose, „Bilietai LT“ kasose ir internetu svetainėje www.bilietai.lt (taikomi aptarnavimo mokesčiai).

Mokiniams, studentams, senjorams ir neįgaliesiems taikomos nuolaidos. Koncerto dieną nuolaidos negalioja.

Į koncertą prašom nesivesti ikimokyklinio amžiaus vaikų. Juos su visa šeima kviečiame į edukacinius užsiėmimus Valdovų rūmuose.

Muziejus turi teisę keisti programą.