Kriminalinė komedija

REŽISIERIUS Marčinas Slavinskis (Marcin Sławiński)

Autorius Polas Portneris (Paul Pörtner)

Dailininkas Vojtekas Stefanekas (Wojciech Stefaniak)

Pjesės adaptacija Vaidotas Martinaitis

Vertėjas Rimvydas Strielkūnas

Vaidina Daiva Markauskaitė (kirpėja) – Edita Užaitė Daiva Markauskaitė (kirpėja), inspektoriaus padėjėja – Ineta Stasiulytė Romualdas Makovskis (prekiautojas senienomis) – Mindaugas Capas Romualdas Makovskis (prekiautojas senienomis), inspektoriaus padėjėjas – Juozas Gaižauskas Robertas Rudavičius (kirpėjas) – Eimutis Kvoščiauskas Robertas Rudavičius (kirpėjas), inspektoriaus padėjėjas – Aistis Mickevičius Ponia Ališauskienė – Larisa Kalpokaitė Inspektorius – Vaidotas Martinaitis Inspektoriaus padėjėjas – Dovydas Stončius.

Vienintelis tokio žanro spektaklis Lietuvoje, kurio pabaiga priklauso nuo žiūrovų! Kriminalinė komedija „Žirklės“ – vienintelis tokio žanro spektaklis Lietuvoje, gali būti vadinamas ir detektyviniu interaktyviu žaidimu. Scenoje ne tik gyvybingai rutuliojamas įtempto siužeto detektyvas, bet jo baigtis visiškai priklauso nuo salėje spektaklį stebinčių žiūrovų. Spektaklis kiekvieną kartą baigiasi vis kitaip – nepraleiskite progos būti detektyvinės istorijos bendraautoriumi! Kirpykloje „Žirklės“ šiandien – įprasta diena: intrigos tarp kirpyklos darbuotojų, pokalbiai su klientėmis apie jų vyrus, svajonės ir svaičiojimai apie grandiozinius ateities planus. Tačiau netikėtai išdygsta policijos inspektorius, pranešdamas, kad virš kirpyklos esančiame bute nužudyta garsi pianistė, o visi kirpykloje esantys žmonės tampa įtariamaisiais. Visgi, kirpyklos darbuotojai ir klientai pasirodo gerokai gudresni, nei atrodė, todėl inspektoriui, norinčiam išnarplioti šią bylą, prireiks žiūrovų pagalbos, kurie ne tik stebėjo įvykius iš arti, bet ir tapo nusikaltimo liudininkais.

Komedija „Žirklės“ pastatyta pagal vokiečių rašytojo ir psichologo Polo Portnerio (Paul Pörtner) scenarijų, siekiant išsiaiškinti, kaip žmonės suvokia realybę. Pirmą kartą šis spektaklis parodytas Jungtinėse Amerikos Valstijose 1976 metais – iki šių dienų jis lieka viena populiariausių teatro komedijų visame pasaulyje. Įdomūs faktai apie kriminalinę komediją „Žirklės“: –Spektaklis įtraukas į Gineso rekordų knygą; –Žiūrovai spektaklio metu gali pasinaudoti kirpimo paslaugomis; –Spektaklyje tikrinama ir lavinama žiūrovų atmintis; – Spektaklis prasideda ankščiau, nei susirenka žiūrovai; – Spektaklio pertrauka yra skirta tik žiūrovams; – Spektaklio kūrimas prasidėjo Amerikoje ir baigsis Lietuvoje, „Domino“ teatre.

„Publikos dalyvavimas spektaklyje yra dar naujas dalykas Lietuvoje. Ir tai labai atpalaiduoja, įtraukia į veiksmą. O aktorių darbas nerealus. Manau, kad tai spektaklis, kuriame žiūrovų niekada netrūks“, –dainininkė Irena Starošaitė. „Nuostabus spektaklis. Seniai taip nesijuokiau“, –dainininkė Baiba Skurstene. „Sužavėjo personažai. Buvo labai įdomu stebėti. Ir komedijos žanras puikiai atskleistas“, –dainininkė Eglė Jakštytė

Pirkti bilietus