Režisierius: Algirdas Latėnas

Trukmė: 3 val.

Scenografas: Gintaras Makarevičius 

Kostiumų dailininkė: Sandra Straukaitė

Kompozitorius: Faustas Latėnas 

Choreografas: Jurijus Smoriginas 

Premjera 2008 m. lapkričio 29 d. 

Vaidina: Eglė Gabrėnaitė, Elvyra Piškinaitė, Nijolė Narmontaitė, Kristina Andrejauskaitė, Vytautas Taukinaitis.

Aprašymas

„Kapinių klubas“ – tai spektaklis apie moterų draugystę, troškimą gyventi ir mylėti. Amerikiečių dramaturgo Ivano Menchellio istorijoje pasakojama apie tris vidutinio amžiaus moteris, beveik vienu metu tapusias našlėmis. Akistatoje su mirtimi jas jungia bendras netekties ir vienišumo jausmas. Jos kas mėnesį eina į kapines aplankyti vyrų kapų. Vienai iš moterų ši tradicija - tai būdas įprasminti savo gyvenimą.

Atsisakyti jausmų velioniui vyrui, reikštų išduoti pačiai save. Tuo tarpu jos draugei lankymasis kapinėse tėra formalumas. Priešingai nei bičiulė, ji nori mėgautis gyvenimu ir siekia susirasti naują vyrą. O trečioji yra kankinama didelių abejonių. Jos širdis tokia didelė, kad užtektų vietos ir mirusiam vyrui, ir, galbūt, naujai meilei. Tose pačiose kapinėse ji sutinka našlį, atėjusį aplankyti savo žmonos kapo. Regis, vienatvė įgriso abiem. Netrukus pažintis perauga į gražų romaną. Bet kaip į tai reaguos draugės? „Kapinių klube“ tikrai neteks nuobodžiauti. Čia per mirties temą kalbama apie aistrą gyvenimui. O trijų vienišų moterų gyvenimas "Kapinių klubo" istorijoje yra kupinas juoko, ašarų, pykčio ir susitaikymo. Pagrindinius trijų našlių vaidmenis atlieka gerai žinomos aktorės: Eglė Gabrėnaitė, Nijolė Narmontaitė ir Elvyra Piškinaitė. Tai pirmas kartas, kai šios artistės susitinka kartu su Jaunimo teatro aktoriais – Kristina Andrejauskaite ir Vytautu Taukinaičiu – bendram, kūrybiniam darbui.

Rašytojas Ivanas Menchelis gimė 1961 m. Yra labiau žinomas kaip Holivudo kino scenarijų autorius. „Kapinių klubas“ (angl. „Cemetery Club“) – vienas žinomiausių amerikiečių autoriaus kūrinių. Nuo 1993 m., kai pasirodė to paties pavadinimo kino filmas, pjesė pradėta statyti įvairiuose pasaulio teatruose.