Israela Margalit TRIO (J. BRAMSO, R. ŠUMANO IR KLAROS ŠUMAN MEILĖS ISTORIJA) II dalių spektaklis

Režisierius – Peteris Galambosas (Vengrija)

Kostiumų dailininkė – Kotryna Daujotaitė

Muzika: Šumano, Bramso, Bethoveno, Csaba Vedres (Vengrija) Veiksmo vieta: Šumanų šeimos svetainė Diuseldorfe

Veiksmo laikas: Tarp 1853 - ųjų rugsėjo ir 1856 - ųjų liepos.

Pjesė yra fikcija, vaizduojanti Roberto Šumano, Klaros Vyk Šuman ir Johaneso Bramso gyvenimą, iš dalies besiremianti realiais įvykiais ir istoriniais faktais. KLARA VYK ŠUMAN - Valda Bičkutė ROBERTAS ŠUMANAS - Mantas Vaitiekūnas JOHANESAS BRAMSAS -Tomas Rinkūnas JOŽEFAS JOACHIMAS -Jokūbas Bareikis VIENUOLĖ -Virginija Kuklytė SPEKTAKLIO

PREMJERA – 2013 m. balandžio 26 d.

Spektaklio trukmė 2 val. 50 min.

VMT pristato vengrų režisieriaus Peterio Galamboso premjerinį spektaklį “Trio (Johaneso Bramso, Roberto Šumano ir Klaros Šuman meilės istorija)” pagal Israelos Margalit pjesę. Nauju Vengrijos talentu tituluojamas režisierius šios temos imasi nebe pirmą kartą – Vengrijoje sukurtas jo spektaklis jau sulaukė sėkmės, tad įdomu, kaip šią pjesę seksis interpretuoti su lietuvių aktoriais. I.Margalit labiau žinoma ne kaip dramaturgė, bet kaip su garsiausiais pasaulio orkestrais sėkmingai gastroliuojanti pianistė. Td nenuostabu, kad jos pjesė remiasi trijų garsių muzikų – Roberto Šumano, Klaros Šuman bei Johaneso Bramso – santykiais ir asmeninės aistros bei kūrybinio egoizmo konfliktu. 1853 rugsėjį vengras smuiko virtuozas Jožefas Joachimas pristato jauną, talentingą kompozitorių Johanesą Bramsą tuo metu savo šlovės zenito pasiekusiam kompozitoriui Robertui Šumanui.

Šumaną įkvepia draugystė su tikrai pribloškiančio talento jaunuoliu, jaunasis Bramsas įneša aistringo jaudulio ir į Šumano žmonos Klaros, pasaulinio garso pianistės, gyvenimą. Neįprastas meilės trikampis, į kurį įsipina ir smuikininko Joachimo jausmai, kursto ir palaiko ypač neįprastas, neapčiuopiamas, bet pats svarbiausias kiekvieno iš jų gyvenime elementas – muzika.

Pirkti bilietus