Iš suomių kalbos vertė Aida Krilavičienė

„Chaosas“pasakoja apie tris moteris. Sofija (Dalia Michelevičiūtė) – mokyklos, kurią rengiamasi uždaryti, mokytoja. Julija (Rimantė Valiukaitė) – psichoterapeutė, nuolat mezganti romanus su pacientais. Emi (Toma Vaškevičiūtė) – impulsyvi žurnalistė, žongliruojanti jaunos mamos ir ambicingos karjeristės gyvenimiškais vaidmenimis. Vieną žiemą ir pavasarį nutikę įvykiai iš esmės sujaukia jų gyvenimus. Jos suvokia, kad turi KĄ NORS DARYTI. Problemos, su kuriomis susiduria pjesės herojės, susijusios ir su jų pačių asmenybėmis, ir su jautrumą praradusia visuomenine aplinka. Stiprybės jos semiasi iš savo tvirtos draugystės ir net beviltiškiausiose situacijoje atranda vietos humorui.

Pjesė buvo išversta į anglų, danų, estų, vokiečių, rusų, vengrų kalbas, vien Suomijoje pastatyta septynis kartus, vaidinta ir Edinburgo „Fringe“ festivalyje.

YanaRoss:„Spektaklis „Chaosas“ tiria ir scenoje projektuoja šiuolaikinį žmogų – siekiantį viską kontroliuoti, kita vertus, balansuojantį ties plonyte psichologinės krizės ir prievartos protrūkio riba. Ši pjesė – viena brandžiausių ir ryškiausių Mikos Myllyaho kūrinių. Pjesė sudaryta iš epizodų, veiksmas šuoliuoja tarp kelių personažų praeities ir dabarties, perteikdamas atpažįstamą šių asmenybių charakteristiką. M.Myllyaho rodo šiuolaikinį pasaulį ir teigia, kad materialioji krizė tiesiogiai susijusi su dvasine. Žmogų prislėgė tiek problemų, kad jo akiratis susiaurėjo iki visiško apakimo.“

  • Trukmė

1 val. 40 min. (vienos dalies)

  • Salė

Mažoji salė

  • Premjeros data

2011 m. spalio 7 d.

  • N-14

KŪRĖJAI

Režisierius— Yana ROSS

Scenografas— Marijus JACOVSKIS

Kostiumų dailininkė— Jolanta RIMKUTĖ

Kompozitorius— Antanas JASENKA

Videomenininkė— Eglė EIGIRDAITĖ

Šviesos dailininkas— Vilius VILUTIS

Režisieriaus asistentas— Mindaugas JUSČIUS

VAIDINA

Dalia MICHELEVIČIŪTĖ

Toma VAŠKEVIČIŪTĖ

Rimantė VALIUKAITĖ

Jolanta DAPKŪNAITĖ

Algirdas GRADAUSKAS

Džiugas SIAURUSAITIS