Paremta Sonya Winterberg tyrimu

Nuo 1944-ųjų tūkstančiai vaikų buvo atskirti nuo savo tėvų Rytų Prūsijoje. Daugelis – visam laikui. Jų tėvai pražuvo per bombardavimus, mirtinai sušalo arba mirė iš bado. Nepasiduodami alkiui, šalčiui ir sovietų despotizmui, „vokietukai“ iš paskutiniųjų kabinosi į gyvenimą, kartais padedami draugų ar giminaičių, kartais visiškai vieni. Kai kurie atsidūrė Lietuvoje, kur juos priglaudė kaimo gyventojai. Išsigelbėjo, bet prarado tapatybę: vilko vaikus slėpę lietuviai turėjo veikti slapta nuo sovietų valdžios, tad daugelio jų vardai buvo pakeisti, jiems buvo draudžiama prasitarti apie tai, iš kur kilę. Istorija toliau komplikavo šių žmonių likimus net ir po Šaltojo karo pabaigos, nes Vokietija ne iš karto sutiko pripažinti juos savo piliečiais. Kiekvieno „vokietuko“ istorija – juodas taškas Vokietijos istorijoje, bet kartu ir ryški linija, jungianti šią šalį su Lietuva.

Viešėdama Vilniuje režisierė Sonya Schönberger kurs spektaklį su šešiais aktoriais, kurių kiekvienas imsis vieno „vokietuko“ monologo. Vienas aktorius kurs unikalią patirtį tik vienam žiūrovui, abiem keliaujant po Vilniaus Vingio parką. Monologai rašomi remiantis biografijomis, kurias, atlikusi didžiulį tyrimą Lietuvoje, aprašė žurnalistė Sonya Winterber, publikavusi knygą „Wir sind die Wolfskinder. Verlassen in Ostpreußen.“

Turai vyksta Vilniaus Vingio parke (įėjimas iš Čiurlionio gatvės). Prie vartų į parką žiūrovai bus pasitikti. Spektakliai vyks bet kokiu oru.

Apie režisierę:

Sonya Schönberger studijavo socialinę antropologiją Berlyno laisvajame universitete ir Ciuricho universitete bei eksperimentinį medijų dizainą Berlyno menų universitete. Jos darbai balansuoja tarp vizualaus meno, performanso ir teatro, o visuose juose ryškėjanti bendra tema – skausmingi žmogaus išgyvenimai susidūrus dviem politinėms sistemoms. Menininkė kuria ne tik gimtojoje Vokietijoje – jos spektakliai ir parodos pristatytos Amerikoje, Danijoje, Kanadoje, Pakistane ir daugelyje kitų šalių. Vienas paskutinių darbų – „Aš visada sapnuosiu savo namą. Perkeltųjų istorijos“ („Stories of Displacement“), kurtas kartu su Shahana Rajani, – 2016 metais pristatytas Berlyno „Hebbel am Ufer“ teatre.

  • Trukmė

45 min.

  • Salė

Vingio parkas (įėjimas iš Čiurlionio g.)

  • Premjeros data

2017 m. rugsėjo 2 d.

KŪRĖJAI

Režisierė— Sonya SCHÖNBERGER

Režisierės asistentė— Uršulė BARTOŠEVIČIŪTĖ

VAIDINA

Aidas JURGAITIS

Neringa KRUNGLEVIČIŪTĖ

Gabrielė LADYGAITĖ

Pijus NARIJAUSKAS

Miglė POLIKEVIČIŪTĖ

Eglė ŠPOKAITĖ

Jūratė VILŪNAITĖ