Spektaklis sukurtas remiantis G. Surkovo kūrybinės laboratorijos „Mano meninis gyvenimas“ medžiaga. Projektą parėmė Lietuvos kultūros taryba.

Režisierius – Georgij Surkov (Latvija)

Dailininkės: Dacė Sloka, Sintija Jekabsone (Latvija)

Spektaklyje vaidina Edita Gončarova Jelena Juščenko Jevgenija Karpikova Valentina Lukjanenko Jekaterina Makarova Inga Maškarina Jelena Orlova Larisa Popova Telman Ragimov Artur Svorobovič Andrej Ščiuckij Aleksandr Špilevoj Juliana Volodko.

Atviros sceninės diskusijos forma šis vaidinimas atspindi Lietuvos rusakalbių gyventojų, LRDT aktorių samprotavimus apie šalį, kurioje jie gyvena, apie jos praeitį ir dabartį, apie jos žmones ir jos kultūrą, jos politiką ir visuomenę. Dramaturginis „verbatim" principas (personažų samprotavimų, išsakytų balsu, dokumentinis atkartojimas) suteikia galimybę šią sudėtingą temą pateikti žiūrovams nuoširdžiai ir atvirai. Šis vaidinimas tyrinėja dabar dažnai nevienareikšmiškai skambančio žodžio „tėvynė" prasmes. Kokios yra šio reiškinio ištakos ir ribos?

Tai klausimai, kuriuos spektaklio kūrėjai sprendžia drauge su žiūrovais. Kultūrų, tautų ir valstybių sankirtos, prisiminimai apie bendrą praeitį čia yra pateikiami atspindėti įvairių tautų žmonių, gyvenančių Lietuvoje, asmenybėse ir likimuose.

Trukmė - 2 val. 30 min.

Rusų k., lietuviški titrai dviejų dalių vaidinimas-diskusija.

Premjera - 2016 11 19