Režisierius – Agnius Jankevičius

Dailininkė – Laura Luišaitytė

Vaizdo projekcijų autorius – Jonas Tertelis

Režisieriaus asistentė – Kornelija Krasilnikovaitė

Spektaklyje vaidina Valentinas Krulikovskis Valentin Novopolskij Juliana Volodko Jevgenija Gladij Viačeslav Lukjanov Kornelija Krasilnikovaitė Jelena Orlova Spektaklis nominuotas „Auksinio scenos kryžiaus“ apdovanojimams už geriausią režisieriaus darbą (Agnius Jankevičius) ir geriausio aktoriaus nepagrindinio vaidmens kategorijoje (Valentin Novopolskij).

Aktorė Jevgenija Gladij pelnė „Auksinį scenos kryžių" geriausios dramos aktorės pagrindinio vaidmens kategorijoje.   Kone madingiausias modernių laikų Rusijos rašytojas prozininkas Vladimiras Sorokinas (gimė 1955 m.) išgarsėjo, kai jo apysaka „Opričniko diena" (2006) susilaukė ypatingo populiarumo.

„Ledas" yra pirmoji dalis jo romanų trilogijos „Ledas" (2002) – „Bro kelias" (2004) – „23000" (2005), kuri skirta fantastiniam pasakojimui apie „Šviesos broliją", kilusią iš ateivių užkoduoto stebuklingo ledo luito, į Žemę atkeliavusio Tunguskos meteorito pavidalu. Neva to stebuklingo ledo dėka Žemėje išaiškėja esantys dvidešimt trys tūkstančiai išrinktųjų „antžmogių", turinčių ypatingas sielos galias, o visi kiti Žemės gyventojai tėra tik „mašinos iš mėsos". Literatūros tyrinėtojai čia randa sąsajų su J. K. Rowling romanais apie Harį Poterį, tačiau V. Sorokino „fantastika" yra daugiau socialinė, ironiška ir satyrinė.

„Aš savo spektaklį įvardinau kaip „spektaklį-prezentaciją", nes ketinu V. Sorokino romane „Ledas" užslėptus kodus ir idėjas pateikti žiūrovams kiek įmanoma patraukliau, beveik kaip prekę. Spektakliui naudoju tik tą romano teksto dalį, kuri yra skirta personažui vardu Varia Samsikova.

Jai romane skirta daugiausia dėmesio ir ji praeina visą tą atsivertimo ir praregėjimo kelią, kuris išsamiai atskleidžia svarbiausias romano idėjas. Neketinu kaip režisierius piršti žiūrovams vienokią ar kitokią romano siužeto traktuotę, o stengsiuosi drauge su jais visa, kas jame pasakojama, priimti „už gryną pinigą", – teigia vaidinimo režisierius Agnius Jankevičius. Spektaklis „Ledas" yra literatūrinio teatro žanro vaidinimas, jis skirtas visų pirma suaugusiai, išprususiai, moderniąja užsienio literatūra besidominčiai publikai.

Trukmė - 2 val. 50 min.

Rusų k., lietuviški titrai dviejų dalių spektaklis-prezentacija.

www.tiketa.lt