„Banchetto musicale“

Rugsėjo 7 dieną startavo jau 27-asis muzikos festivalis „Banchetto musicale“. Šiais metais bus surengta net vienuolika koncertų, kuriuose visi ištikimi ir nauji klausytojai atras savo mėgiamų solistų, kompozitorių bei kūrinių. Skirtingų kraštų muzika, iš įvairiausių Europos ir pasaulio kraštų atvykę atlikėjai susirenka kasmetinei senosios muzikos puotai.

Šiemet festivalio rengėjai jo tema pasirinko visame pasaulyje minimą Reformacijos 500 metų sukaktį. 1517 metais ant Vitembergo katedros durų iškabinęs savo tezes, Martynas Liuteris pradėjo sąjūdį, kuris peraugo į ištisą epochą, davusią reikšmingų vaisių žmonijos istorijai. Taigi nemaža dalis koncertų vienaip ar kitaip prisilies prie Reformacijos paveldo, prisimins žymiausius ano meto muzikos kūrėjus.

Karaliaus laiškai (rugsėjo 19 d. 18 val.)

Danijos karaliaus Kristijono IV rūmų muzika

Ansamblis „Blackguard“ (Danija):

Anna Maria Wierød – sopranas

Lene Langballe – kornetas

Julia Dagerfelt – smuikas

Joakim Peterson – viola da gamba

Marcus Strand – teorba

Gilbert Martinez – klavesinas, vadovas

Kompozitoriai Mogensas Pedersonas, Johannas Schopas, Sørenas Terkelsenas, Thomas Simpsonas, Hansas Leo Hassleris, Heinrichas Schützas, Michaelis Praetorius ir kiti susiję su Danijos karaliaus Kristijono IV rūmais, sukūrė muzikinį pasakojimą, paremtą Kopenhagos Karališkojoje bibliotekoje saugomais kone trimis tūkstančiais karaliaus laiškų. Šiuose popieriaus lapuose šalies valdovas dalijosi žiniomis apie tuo metu vykstantį Trisdešimties metų karą, taip pat aprašomas rūmų gyvenimas bei karaliaus meilės nuotykiai. Kristijonas IV buvo viena ryškiausių Reformacijos figūrų, ištikimas protestantiškojo tikėjimo gynėjas. Jo veikla ir pažiūros turėjo didžiulės įtakos ne tik Skandinavijos, bet ir Vokietijos valdovams liuteronams, o jo rūmuose klestėjo menai, dirbo daug kviestinių muzikantų iš kitų šalių. Danijos muzikų ansamblis savo programoje pasakoja karaliaus meilės istoriją jo antrajai žmonai Kirsten Munk – istorija prasideda karališkomis vestuvėmis, o baigiasi skyrybomis.

Kur? Valdovų rūmai, Katedros a. 4

Kada? antradienį, 19:00