Jau kiek daugiau nei savaitę Užupio meno inkubatoriaus projektinėje erdvėje „Galera“ vyksta dailininkės Olgos Lisovskajos (Charkovas, Ukraina) siuvinėjimo darbų paroda „Briliantovyje Beliashy“.

Iš pažiūros kasdieniški ir banalūs darbų siužetai iliustruoja jaunos šiuolaikiškos merginos gyvenimą toli gražu nešiuolaikiškame Charkove.

Niūrią tikrovę dažnai užgožiančios medijos stengiasi mums rodyti nepriekaištingą pasaulį – dailinamą iki tol, kol realybės jame beveik nelieka. Tokiu būdu mes įprantame matyti ne tai, kas tikra, o tai, kas patrauklu. Bet kai dingsta interneto ryšys, realybė stoja prieš mus tokia, kokia ji yra – su skurdžiomis iškabomis, prausynėmis vonelėje, šiukšlėtais šaligatviais, gatvės maisto prekeiviais stotyje. Vienas didelis realybės trūkis – tarp to, ką matome, ir to, ką norime matyti.

Tačiau ši skaudi skirtis nėra tai, ko mūsų požiūris negalėtų pakeisti. Bet kurį nuobodų ar absurdišką reiškinį mes galime paversti estetikos objektu. Ir tuomet sambrūzdis prie baro gali pavirsti perfomansu, ant gėlių krūmo besišlapinanti mergina – metafora, o beliašas riebaluotame maišelyje – deimantu brangiausiame apvalkale.

Paroda vyksta iki rugsėjo 20 dienos, tad šis trečiadienis - paskutinė galimybė išvysti šią neįprastai žavius ir stebinančius Olgos Lisovskajos kūrinius.

Daugiau informacijos: www.umi.lt

Kur? Užupio meno inkubatorius, Užupio g. 2A

Kada? iki trečiadienio 17:00