Rugsėjo 22 d. (penktadienį) 20 val. Vilniaus etninės kultūros centras ir Vilniaus miesto savivaldybė kviečia pasigrožėti įspūdingu ugnies reginiu, rengiamu Neries krantinėje prie Karaliaus Mindaugo tilto. Renginiu bus pažymėtas ne tik Rudens lygiadienis, tikroji rudens pradžia, bet ir Baltų vienybės diena, minima pažymint 1236 m. vykusį Saulės mūšį.

Kiekvienais metais Rudens lygiadienio šventė atspindi kitą tematiką: jau tradicija tapęs renginys šiemet ragina prisiminti krikštus – ypatingus medinius antkapinius paminklus, būdingus Vakarų Lietuvai.

Kaip ir kasmet šventės metu upės krantinė nušvis baltiškais ženklais, kuriuos drauge kurs Vilniaus miesto mokyklų moksleiviai ir studentai. Lygiadienio vakarą taip pat liepsnos Kęstučio ir Vytauto Musteikių kurtos krikštų skulptūros, o renginį vainikuos ugnies šou Neries upėje – Baltic Vikings (baltų vikingų) laivo pasirodymas ir fakyrų klubo „Hefaistas“ atliekamas ugnies šokis.

Rudens lygiadienio šventę muzikos garsais įprasmins specialiai šiam renginiui kurta Donato Bielkausko muzika bei Liudos Petkevičiūtės tekstai, kuriuos skaitys aktorius Paulius Markevičius.

Šių metų Rudens lygiadienio ir Baltų vienybės dienos renginio naujovė – galimybė vilniečiams ir miesto svečiams rugsėjo 22-ąją liepsnosiančias skulptūras apžiūrėti ir su krikštų istorija susipažinti iš anksto, jau nuo rugsėjo 15 d. Neries pakrantėje.

Renginį organizuoja: Vilniaus etninės kultūros centras ir Vilniaus miesto savivaldybė

Renginį remia: Lietuvos kultūros taryba ir LR Kultūros ministerija

Kur? Mindaugo paminklas, Arsenalo g. 1 (šalia Nacionalinio Lietuvos muziejaus)

Kada? penktadienį 20:00