Pagal Hugh Loftingą Lėlių ir kaukių spektaklis vaikams / Didžiojoje salėje

Pjesės autorius - Augustinas GRICIUS

Režisierius - Rimas DRIEŽIS

Dailininkė - Aušra BAGOČIŪNAITĖ PAUKŠTIENĖ

Kompozitorius - Faustas LATĖNAS

Vaidina: Deivis SARAPINAS, Almira GRYBAUSKAITĖ, Elvyra PIŠKINAITĖ, Irmantas JANKAITIS, Lijana MUŠTAŠVILI, Sigita MIKALAUSKAITĖ

Trukmė: 70 min.

Premjera - 2007 m. sausio 27 dieną

Knygų apie Dolitlį autorius - Anglijoje gimęs, bet vėliau Amerikoje įsikūręs rašytojas Hju Loftingas (Hugh Lofting), gyvenęs 1886-1947 m. Pasakojama, kad vaikystėje jis labai mylėjęs gyvūnėlius, skalbinių spintoje buvo įkūręs nedidelį zoologijos sodą...

Vėliau Loftingui teko dalyvauti Pirmajame pasauliniame kare. Pamtęs mūšio lauke sužeistus arklius jis esą pagalvojęs: reiktų ir jiems įsteigti ligoninę... Bet tada turėtume išmokti arklių kalbą. Nuo tos minties viskas ir prasidėjo. Rašydamas į namus savo mylimiems vaikams, Loftingas ėmė pasakoti apie gyvūnų daktarą Dolitlį. Tie pasakojimai visiems nepaprastai patiko, ir 1917 metais grįžęs iš karo, Hju buvo prikalbintas tuos pasakojimus paversti knyga.

Toji knyga pasirodė 1922 metais. Iš viso apie Dolitlį sukurta dvylika knygų. Dabar Dolitlis visame pasaulyje garsus tuo, kad mokėjo gyvūnų kalbą. Tradicinėse pasakose žmonių kalba šneka gyvūnai, o pasakojimuose apie Dolitlį - atvirkščiai.

Su savo globotiniais Dolitlis apkeliauja daugybę šalių (net Mėnulyje atsiduria), patiria gausybę nuotykių. Apie visa tai galite pasiskaityti - knygos apie Dolitlį Lietuvoje dabar leidžiamos iš naujo.“ (literatūrologas K. Urba)

Bilietai platinami teatro kasoje ir www.tiketa.lt

Bilieto kaina: 6,50 Eur