„Sveikas miestas“ drauge su „ShadowSong“ laukia sostinės gyventojų jėgas išbandant lankininkų kovose.

Lankininkų kova – tai sportinis komandinis žaidimas, pradėtas žaisti nuo 2011 metų Jungtinėse Amerikos Valstijose, kur oficialiai yra vadinimas „Archery Tag“.

Šis sportinis žaidimas populiarėja visame pasaulyje – Australijoje, Singapūre, Kanadoje, Malaizijoje vyksta pastovios treniruotės, varžybos, turnyrai, kuriamos komandos. Lietuvoje žaisti lankininkų kovas pradėta 2016 m.

Kaip žaisti?

Pats žaidimas panašus į dažasvydį, šratasvydį ir net kvadratą. Kovos metu dalyvauja iš viso 12 žaidėjų, po 6 kiekvienoje komandoje. Jų tikslas – per tam tikrą nustatytą laiką, nukauti visus priešininkus naudojant lanką irspecialias, saugias strėles. Visas kovos plotas padalintas į dvi lygias dalis, kurias jungia centrinė vidurio linija ir kurios dalyviai negali peržengti, taip pat kraštinės bei galinės linijos. Aikštelėje yra 8 kliūtys, arba dar kitaip vadinami, „bunkeriai“, už kurių galima slėptis. Kitas svarbus elementas – taikiniai. Kiekviena komanda turi du taikinius, kuriuose yra po du apskritimus. Pataikius į apskritimą ir jam iškritus, į žaidimą sugrįžta pasirinktinai vienas iš komandos narių, kuris buvo „nukautas“. Žaidimo tempas – individualus, priklausomai nuo kiekvieno žaidėjo gebėjimų.

Atviri užsiėmimai Vilniuje

Nemokamuose pažintiniuose lankininkų kovų užsiėmimuose gali dalyvaut tiek vaikai (rekomenduotina nuo 10 m.), tiek vyresnio amžiaus žmonės. Šis žaidimas tinka ir vyrams, ir moterims.

Tai ne tik laisvalaikio pramoga, bet tuo pačiu ir nauja sportinė veikla, kurios metu lavinama reakcija, koordinacija, greitis, vikrumas, ištvermė, kritinis mąstymas, darbas komandoje.

Treniruotės vyks rugsėjo 16; 23 ir 30 d. Ozo parke, o rugsėjo 17; 24 ir spalio 7 d. – Vingio parke, pievoje priešais estradą. Laikas visų užsiėmimų tas pats – nuo 12 val. iki 15 val.

*Išankstinė registracija į užsiėmimus nėra vykdoma.

Sekite naujienas: www.sveikasmiestas.lt