Kviečiame į tradiciniais tapusius, praėjusį Nacionalinės bibliotekos žiemos sezoną muzikos gerbėjų puikiai įvertintus susitikimus, skirtus roko muzikai, jos įvairovei ir istorijai pažinti. Šį kartą kalbėsime apie elektroninį roką, elektroninės muzikos raidą apskritai ir jos poveikį ankstyvajam rokui, elektroninių muzikos instrumentų tobulėjimą ir garso technologijų įsitvirtinimą muzikos pasaulyje.

Ateikite pasiklausyti pasakojimo apie elektronikos kelią roko muzikos kontekste – nuo naujovės iki būtinybės ir tapimo neišvengiama šio stiliaus dalimi. Drauge prisiminsime ankstyvuosius elektroninės muzikos įrašus, kino filmų garso takelius, VIII dešimtmetyje kūrusius elektroninės muzikos meistrus – neretai išeivius iš roko grupių. Taip pat aptarsime elektroninės muzikos tendencijas įvairiose šalyse, pvz., „Berlyno mokyklos“ atstovus, Prancūzijos, Japonijos kompozitorius ir atlikėjus, Didžiosios Britanijos „naujosios bangos“ pionierius. Pavyzdžių ieškosime ne tik tolimuose kraštuose – į dienos šviesą iškelsime ir pirmąsias Baltijos šalių elektroninės muzikos plokšteles.

Elektroninio roko užkulisius atskleis Nacionalinės bibliotekos Paslaugų departamento Muzikos ir vizualiųjų menų skyriaus kultūrinės veiklos vadybininkas Vytautas Vilimas.