Komedija

REŽISIERIUS Adolfas Večerskis

AUTORIUS Branislavas Nušičius (Бранислав Нушић)

DAILININKAS Linas Liandsbergis

KOSTIUMŲ DAILININKAS Zita Gustienė

Vaidina Viktoras Svarovskis – Saulius Siparis Marko – Marius Jampolskis Valentinas – Eimutis Kvoščiauskas Miloradas – Deividas Norvilas-Deivis Klara – Edita Užaitė Profesorius Raiseris – Kostas Smoriginas, Adolfas Večerskis Slavka – Ineta Stasiulytė, Toma Vaškevičiūtė Draga, Mara – Dalia Brenciūtė Draga – Gabija Jaraminaitė, Redita Dominaitytė Mara – Ligita Kondrotaitė Nikoličius – Mindaugas Jusčius, Rimantas Giedraitis Pagal žymaus rašytojo ir dramaturgo Branislavo Nušičiaus (Бранислав Нушић)

Pjesę pastatyta komedija priblokš žiūrovus charakteringų personažų bei juokingų situacijų gausa. Teatro scenoje žiūrovai išvys visą būrį žymiausių Lietuvos aktorių: Saulių Siparį, Marių Jampolskį, Andrių Bialobžeskį, Inetą Stasiulytę, Kostą Smoriginą, Eimutį Kvoščiauską, Editą Užaitę, Tomą Vaškevičiūtę ir kitus. O taip pat, pirmą kartą šio žanro scenoje debiutuoja žymusis atlikėjas Deivis. Šios komedijos režisieriumi, po ilgos pertraukos, tapo Adolfas Večerskis, „Domino“ teatro žiūrovams pažįstamas kaip populiariojo spektaklio „Meilė pagal grafiką“ kūrėjas. „Tai bus didžiausias mūsų teatro pastatymas, kuriame dirbs tokia unikali ir visiems puikiai pažįstama komanda. Šis spektaklis, manau, nustebins daugelį ne tik savo režisūriniais sprendimais, bet ir personažų charakteriais, kuriuos įkūnys talentingi aktoriai“, – sako teatro įkūrėjas Egidijus Baranauskas. Turtingos šeimos galva nutaria pasipuikuoti prieš aplinkinius ir nusprendžia savo sūnui suteikti filosofijos mokslų daktaro išsilavinimą.

Tačiau krimsti mokslų jam nelemta dėl jo lengvabūdiško gyvenimo. Tad mokytis, jo atžalos vardu bei pavarde, išsiunčiamas sūnaus draugas. Po kelerių metų studijų užsienyje grįžta sūnaus draugas su filosofijos mokslų daktaro diplomu. Tačiau netikėta telegrama sujaukia turtingo jaunuolio tėvo planus ir atskleidžia tikrąją daktaro laipsnio prie sūnaus pavardės kainą. Įkandin telegramai į namus atskriejęs laiškas pribloškia tėvą.Į jo namus atvyksta profesorius, marti ir anūkas?!

Ramus tėvo gyvenimas virsta pragaru… Branislavo Nušičiaus komedines pjeses itin mėgsta įvairūs pasaulio teatrai. Visi pastatymai sulaukia neįtikėtino populiarumo. Daugelis šio autoriaus pjesių yra virtę kino filmų scenarijais, sulaukę daugybės apdovanojimų. Kaip tikina daugelis kritikų, neveltui savo laiku pats autorius yra pasakęs: „Geriau mirti gyvenant, nei gyventi mirusiam“.