Režisierius: Evaldas Jaras

Trukmė: 2 val.

Scenografas: Marijus Jacovskis

Kompozitorius: Martynas Bialobžeskis

Premjera 2013 m. balandžio 6 d.

Vaidina: Jonė Dambrauskaitė (Rasa Marazaitė), Andrius Bialobžeskis, Lukas Petrauskas, Vytautas Taukinaitis, Giedrius Arbačiauskas, Ignas Ciplijauskas, Nerijus Gadliauskas, Sergejus Ivanovas, Aleksas Kazanavičius, Simonas Storpirštis, Saulius Sipaitis.

Visame pasaulyje pripažinimą pelniusio vokiečių rašytojo Otfrydo Proilserio knygos šiandien išverstos į 50 kalbų. Istoriją apie raganiukę rašytojas sugalvojo tada, kai jo dukros pasiskundė, jog naktį negali užmigti, nes bijo raganų. O. Proisleris improvizuodamas sukūrė pasaką apie linksmą ir tik truputį išdykusią raganaitę, kuriai vos... 127 metai.

Ji krečia mažas šunybes tik tada, kai reikia padėti į bėdą papuolusiems žmonėms. Didžiausia jos svajonė – šokti kartu su vyriausiomis raganomis ant Bloko kalno, bet tai padaryti ji galės tik tada, kai taps tikrai gera ragana. Kiekvieną kartą prieš spektaklį "Raganiukė" teatre užverda tikras chaosas. Užkulisiuose mėtosi šluotkočiai, virš scenos skraido varnos, iš teatro rūsio rūksta smalos dūmai. Tačiau šios sumaišties kaltininkas režisierius Evaldas Jaras nėra linkęs bauginti vaikų. Atvirkščiai, jo nuomone, spektaklis yra naudinga pramoga ne tik vaikams, bet ir suaugusiesiems. „Stengiuosi, kad tėvai mano spektakliuose nenuobodžiautų.

Nemėgstu tuščių istorijų apie nieką. Manau, jei tėvai ir vaikai iš „Raganiukės“ spektaklio išsineš nors krislelį išminties, sekmadienio rytas nebus praėjęs veltui“, – tikina režisierius. Spektaklyje vaikai pamatys įvairiausio plauko ir sukirpimo raganas. Beveik visas jas vaidina Jaunimo teatro vyriškoji aktorių komanda. Paklaustas, kodėl būtent vyrams atidavė raganų vaidmenis, režisierius atsako: „Matote, aš nesuprantu, kas yra ragana. Ir, matyt, daug kas nesupranta, kas tai per personažas. Kodėl ragana negali būti tokia, kuriai želia barzda? Gal ragana yra suvyriškėjusi moteris arba subobėjęs vyras?“ Ypatingai savo vaidmeniu džiaugiasi aktorius Andrius Bialobžeskis.

Jo įkūnyta ragana Rumpumpelė – viena pikčiausių būrio raganų, kurią dar 1978 m. to paties pavadinimo televizijos filme vaidino aktoriaus močiutė Kazimiera Kymantaitė. Juokaudamas aktorius žada kitais metais pasiūlyti šį darbą įvertinti „Auksinių scenos kryžių“ komisijai kaip geriausią moters vaidmenį.