Užsienio reikalų ministerija kartu su Lietuvai akredituotomis Lotynų Amerikos šalių ambasadomis ir šių šalių garbės konsulais Lietuvoje kviečia į Lotynų Amerikos kultūros pristatymų ciklą, kuris supažindins sostinės gyventojus bei miesto svečius su turtingomis Lotynų Amerikos tradicijomis ir plės supratimą apie šio regiono kultūros ypatybes.

Ciklą pradės pažintis su Kolumbija.

17 val. – PASKAITA „KOLUMBIJA: GALIMYBĖS PO KONFLIKTO“ (angl. Colombia: Post-conflict Opportunities)

Pasibaigus daugiau nei penkis dešimtmečius trukusiam karui, Kolumbijai atsiveria naujos galimybės ir iššūkiai. Juos pristatys Lietuvoje viešinti Kolumbijos užsienio reikalų viceministrė Patti Londoño Jaramillo.

Paskaita vyks anglų kalba.

18 val. – FILMO „LINKIU TAU GERO“ (orig. Gente de bien) PERŽIŪRA

Rež. Franco Lolli, Kolumbija, Prancūzija, 2014 m., 86 min.

Kolumbiečio Franco Lolli drama apie socialinę atskirtį, sunkią ir gražių svajonių nenudailintą vaikystę. Tikroviški veikėjų paveikslai neleis žiūrovams iškart jų pamilti, tačiau padės suprasti šį filmą kaip tikrovės atspindį, pasakojantį vargstančių žmonių istorijas.

Dešimtmetis Erikas mamos paliekamas tėčio priežiūrai, tačiau ne itin sutariantys tėvas ir sūnus kurį laiką vargiai randa bendrą kalbą. Gerosios samarietės vaidmenį įkūnyti nusprendusi Maria Isabel, turtinga moteris, kuriai dirba Eriko tėvas Gabrielis, apsiima rūpintis vaiku ir stengiasi padėti jam rasti vietą socialinėje aplinkoje. Ilgainiui paaiškėja, kad kai kurių problemų Eriko gyvenime negali panaikinti nei nauji draugai, nei madingi globėjos dovanoti drabužiai. Filmas pasakoja apie sunkią vaikystę ir socialinę atskirtį, kurios barjerai trukdo rasti savo vietą po saule.

Filmas bus demonstruojamas ispanų kalba su subtitrais anglų kalba.

Laukiame jūsų Kino salėje, V a.

***

CIKLĄ ORGANIZUOJA: Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija kartu su Lietuvai akredituotomis Lotynų Amerikos šalių ambasadomis ir šių šalių garbės konsulais

BENDRADARBIAUJA: Nacionalinė biblioteka; paskaita „Kolumbija: galimybės po konflikto“ rengiama drauge su Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų universitetu

Informaciją apie kitus Lotynų Amerikos kultūros pristatymų ciklo renginius rasite čia: http://bit.ly/2xNyo9S

Kur? Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Gedimino pr. 51

Kada? trečiadienį, 17:00 val.