Spalio 5 d. startuoja vieno garsiausių šiuolaikinių Lietuvos tapytojų ir tarpdisciplininio meno atstovų Sigito Staniūno paroda. Jo kūryba gali būti vertinama prieštaringai, tačiau nepalieka abejingų. Menininkas yra apdovanotas ypač garbingais Nyderlandų Karalienės Beatrix Oranje Nassau ordinu ir Lietuvos Prezidentės ordinu už meninę veiklą ir Lietuvos vardo garsinimą.

Pristatymo metu vyks tapymas gyvai ir muzikinės improvizacijos. Kurs dailininkas Sigitas Staniūnas ir kompozitorius Paulius Kilbauskas.

Kūrybiniai pratęsimai vyks:

Spalio 6 d., penktadienį, nuo 18 iki 20 val.

Spalio 13 d., penktadienį, nuo 18 iki 20 val.

Paroda veiks iki spalio 28 d.

Sigitas Staniūnas gimė 1965 m. balandžio 30 d. Kaune, 1985 m. baigė Kauno J. Naujalio meno mokyklą, 1991 m. baigė Vilniau dailės akademiją. Nuo 1992-ųjų S. Staniūnas pradėjo laisvo menininko karjerą, intensyviai dalyvauja nacionaliniuose ir tarptautiniuose projektuose, yra surengęs per penkias dešimtis parodų, įgyvendinęs eilę performansų: Lietuvoje, Kanadoje, JAV, Suomijoje, Šveicarijoje, Danijoje, Vengrijoje, Ukrainoje, Rusijoje, Brazilijoje, Indonezijoje, Taivane. Staniūno paveikslai puošia ne tik Lietuvos bet ir įvairių šalių meno kolekcijas. Menininko darbų yra įsigiję pasaulyje žinomi asmenys kaip Hillary Clinton, Jacques‘as Chiracas, dainininkai ir muzikantai Stingas, Borisas Grebenščikovas, Kenny G., Bruce‘as Willisas ir kt.

„...Menas yra kalba, kuri kažkuria prasme yra universali, labai glaudžiai susijusi su harmonija, kuri slepiasi kiekviename iš mūsų. Spalva – begalinis simbolis ir tikrumas. Ji tiesiogiai liečia mūsų širdį, pasąmonę, jausmus ir tą pasaulį, kuris vadinamas realybės santykiu su dvasingumu.” (S. Staniūnas)

Tapytojo paveiksluose vyrauja ryškios, intensyvios spalvos, dominuoja egzotiškų šalių atmosfera, mistika ir subtili ironija. Juose įtaigiai perteikta paini ir sapniška postmodernaus pasaulio tikrovė: susipina puošnumas ir ikonografiški elementai, egzotika ir rafinuotumas, grožis, meilė ir grėsmės, dekadanso nuotaikos. S. Staniūnas tapydamas derina tradicinę tapybą, Azijos tapytojų metodus su šiuolaikinėmis technologijomis. Išsiskiria menininko paveikslai, sukurti renesanso meistrų naudota daugiasluoksnės tapybos technika. Dailininko kūriniai dažnai eksponuojami netradicinėse, istorinėse erdvėse. Per paskutiniuosius metus Staniūnas pristatė ne vieną parodą istorinėse vietose, pagerbdamas jų svarbą ir palaikydamas istorinio - kultūrinio paveldo tęstinumą.

Menininkas taip pat garsėja savo unikaliais performansais, kurie dažnai rengiami šalia eksponuojamų paveikslų, papildydami juos realiais tolimų kraštų kvapais ir garsais. Staniūno performansuose galima išvysti gyvą menų simbiozę, besiskleidžiančią egzotiškoje, įvairius jutimus ir patirtis provokuojančioje, dailininko gyvai kuriamoje atmosferoje. Eilę kūrybinių simbiozės vakarų Staniūnas yra sukūręs su muzikos virtuozais Stingu, Dominicu Milleriu, Enveru Izmaylovu, Pauliumi Kilbausku, grupėmis „Megapolis“, „Akvarium“, Sofija Rei, Viaceslavu Butusovu, Argishty ir kt. Intriguoja kurybos metu išgaunamos improvizacijos su pačiu tapybos tradiciškumo įvaizdžiu, kai jis naujai atsiskleidžia netikėtuose kontekstuose.

Galerijoje „Arka“ rengiamoje parodoje „Paslapčių jūros sonetai“ Sigitas Staniūnas pristatys tapybos darbus bei kitus savo kolekcijos kūrinius. Ekspozicija bus siekiama perteikti menininko kurybinės studijos atmosferą, naujai ją sukuriant „Arkos“ galerijos istorinio pastato erdvėje. Menininkas kurs gyvai, siekdamas perteikti spavų ir garsų harmoniją . Muzikas ir kompozitorius Paulius Kilbauskas jau eilę metų su dailininku kuria unikalius kūrybinius įvykius įvairiose šalyse Lietuvoje ir užsienyje. Ir šios parodos metu kompozitorius padės Sigitui parodyti ypatingą spalvų ir muzikos simbiozės galią.

Kur? Galerija Arka, Aušros vartų 7

Kada? ketvirtadienį, 18:00 val.