„ŽYMĖS: Pereiti praeitį“. NANOOK kuriamo pasakojimo apie tremtį ir ekspediciją „Lapteviečių pėdomis“ pristatymas

„Mes niekada neatkartosim to, ką žmonės patyrė vasaros vidury išvežti su vasariniais drabužiais į žiemą, į Sibirą. Čia tik simbolinis pabandymas suprasti, kas yra tas Sibiras,“ – prieš pat prasidedant ekspedicijai „Lapteviečių pėdomis“ prasitarė Viktoras, vienas šios vasaros ekspedicijos dalyvių.

Keturi bendražygiai vyko į kelionę Lenos deltos link, savo jėgomis įveikdami daugiau, kaip pusę tūkstančio kilometrų. Tačiau nueitas atstumas, perplauktos upės ir perkopti kalnai nebuvo pagrindinis šios ekspedicijos tikslas. Gediminas, Viktoras, Darius ir Vigimantas leidosi į kur kas tolimesnę kelionę nei Sibiro šiaurė. Jie žygiavo Laptevų jūros link norėdami įrodyti, kad tremties istorija – ne tik taškas laiko juostoje. Tai – tęstinis procesas, apie kurio pasekmes iki šiol kartas nuo karto išgirstama beveik kiekvienoje Lietuvos šeimoje.

Kaip galime ir turime kalbėti apie tremtį šiandien? Ką sudėtingos tremtinių istorijos pasako apie mus pačius?

Multimedijų agentūros „Nanook” kuriamame interaktyviame dokumentiniame projekte praeities įvykiai apjungiami su ekspedicijos dalyvių patirtimis, archyvinę medžiagą papildo pokalbiai su išgyvenusiais tremtiniais, o žiūrovai kviečiami įsitraukti į ekspedicijos nuotykius mini seriale.

Anonsas:
https://vimeo.com/236462165
https://www.facebook.com/nanook.lt/videos/1973660886222523/