Užsienio reikalų ministerija kartu su Lietuvai akredituotomis Lotynų Amerikos šalių ambasadomis ir šių šalių garbės konsulais Lietuvoje kviečia pažinti egzotiškąją Čilę per kino juostą.

FILMO „VIOLETA IŠĖJO Į DANGŲ" (orig. Violeta se fue a los cielos) PERŽIŪRA

Daugeliu talentų apdovanotos Čilės kompozitorės, dainų autorės ir folklorininkės Violetos Parra 100-osioms gimimo metinėms paminėti pasirinkta 2011 m. Andrés Woodo biografinė drama. Tai filmas-portretas apie vieną mylimiausių ir labiausiai nusipelniusių Čilės menininkių, vadinamą Lotynų Amerikos folkloro motina. Filme pateikta jos gyvenimo istorija apie kuklią vaikystę, keliones po užsienio šalis, išsikovotą galimybę paveikslų ekspozicijai Paryžiaus Lu vro muziejuje ir asmeninių santykių dramas bei iššūkius dėl Čilės kultūros išsaugojimo.

V. Parra savo muzikinę kelionę pradėjo dar vaikystėje ir tęsė ją įvairiose pasaulio šalyse, kur koncertavo, kūrė muzikos albumus. Grįžusi į gimtąją šalį, ji ėmėsi surinkti originalias Čilės folkloro dainas ir išsaugoti tradicijas. Užsispyrimas įgyvendinti sumanytas idėjas jai trukdė išlaikyti santykius su mylimaisiais, būti suprastai, prisitaikyti socialinėje aplinkoje. Dabar V. Parra, nors mirė nesulaukusi nė 50-ies, yra prisimenama dėl jos darbų ir nepamirštamos muzikos. Filme šiai moteriai atiduodama duoklė už visą gyvenimą trukusį darbą siekiant populiarinti Čilės kultūrą.

Rež. Andrés Wood, Čilė, 2011 m., 110 min.

Filmas bus demonstruojamas ispanų kalba su subtitrais anglų kalba.

Laukiame jūsų Kino salėje, V a.

Informaciją apie kitus Lotynų Amerikos kultūros pristatymų ciklo renginius rasite čia: http://bit.ly/2xNyo9S

Kur? Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Gedimino pr. 51

Kada? ketvirtadienį, 18:00 val.