Šiemet Lietuva švenčia 100-ąsias Algirdo Juliaus Greimo gimimo metines. Minėdama šią sukaktį, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka rengia projektą „Algirdas Julius Greimas: sugrįžimai“ ir spalio mėnesį kviečia visuomenę dalyvauti įvairiuose renginiuose.

Išsami programa: http://bit.ly/2hGCOJN 

Spalio 19 d. – edukacinis renginys „Tóbulosios kasdienybės formos: A. J. Greimo estetikos projektas“ su dr. Jurga Katkuviene
Sekite renginio naujienas „Facebook“ paskyroje ›

Tiems, kurie dar nėra skaitę nė vieno semiotinio A. J. Greimo darbo, arba tiems, kurie (vis dar) bijo griežtų ir sausų jo tekstų, verta pradėti nuo knygos „Apie netobulumą“. Tai apskritai vienas gražiausių lietuviškos eseistikos veikalų. Jame semiotiniu žvilgsniu ir poetine kalba autorius nagrinėja ypatingus kasdienio pasaulio profilius ir pateikia savą šio pasaulio grožio viziją.

Kviečiame į paskaitą „Tóbulosios kasdienybės formos: A. J. Greimo estetikos projektas“, kurioje bus kalbama apie A. J. Greimo atidumą juslinėms pasaulio patirtims (žvilgsniui, klausai, lytai, uoslei, skoniui), ypatingą estetinę pagavą, pasaulio poveikį žmogui. Klausime, kaip matome, jaučiame kasdienius daiktus, žmones, dalykus. Ką reiškia nudėvėtos reikšmės ir kaip patiriamos naujos? Kaip suvokiame beprasmybę? Atsakymų ieškosime su lektore dr. Jurga Katkuviene.