Užsienio reikalų ministerija kartu su Lietuvai akredituotomis Lotynų Amerikos šalių ambasadomis ir šių šalių garbės konsulais Lietuvoje kviečia pažinti paslaptingąją Gvatemalą per kino juostą.

FILMO „MOKYKLINIS AUTOBUSAS" (orig. La Camioneta) PERŽIŪRA

Jungtinių Amerikos Valstijų režisieriaus Marko Kendallio susidomėjimas savo kultūros antropologija yra pateiktas jo pirmajame dokumentiniame filme, kuriame gausu detalių ir simbolių stebėjimo. „Mokyklinis autobusas“ parodomas kaip intymus ir ryškus stebėtino ryšio tarp Šiaurės ir Centrinės Amerikos pristatymas.

Kiekvieną dieną dešimtys nebeeksploatuojamų mokyklinių autobusų palieka Jungtines Amerikos Valstijas ir keliauja žemyn į pietuose esančią Gvatemalą. Či a jie suremontuojami, perdažomi ir atgimsta kaip maži ryškiaspalviai krovininiai automobiliai, kurių didžioji dauguma Gvatemaloje dirba kiauras dienas. Tačiau vairuotojas, keliaujantis pirkti ir pargabenti tokio autobuso, važiuodamas per Meksiką, kaskart jaučią baimę dėl joje vykstančių smurto protrūkių. Vien 2010 m. beveik 200 tokių mokyklinių autobusų vairuotojų ir kontrolierių buvo nužudyti dėl to, kad atsisakė arba negalėjo sumokėti rinkliavos vietinėms gaujoms.

„Mokyklinis autobusas“ pasakoja tik vieno tokio autobuso transformacinę kelionę: kelionę tarp šiaurės ir pietų, tarp gyvenimo ir mirties, per išsibarsčiusių prisiminimų kolekciją tarp žmonių ir vietų, kurios santūriai primena mums apie tarpusavyje sujungtus pasaulius, kuriuose gyvename.

Rež. Mark Kendall, JAV, Gvatemala, 2012 m., 72 min.

Filmas bus demonstruojamas ispanų kalba su subtitrais anglų kalba.

Laukiame jūsų Kino salėje, V a.

***

Informaciją apie kitus Lotynų Amerikos kultūros pristatymų ciklo renginius rasite čia: http://bit.ly/2xNyo9S