Balandžio 5 dieną Vilniaus muzikos klube „Tamsta“ koncertuos legendinio amerikiečių džiazo gitaristo, 6 „Grammy“ apdovanojimų laureato Mike‘o Stern‘o žmona, unikali muzikantė Leni. Ji pristatys uždegančią afrikietiško bliuzo programą.

Stulbinanti gitaristė Leni Stern turi savo misiją: sugrąžinti bliuzą į Afriką. Senųjų bliuzo muzikantų rifai – visi jie užtinkami afrikiečių muzikoje, ir Leni nori tai pabraukti anglies pieštuku.

Likimas jai buvo dosnus, leisdamas mokytis iš fantastiškų muzikantų. Vienas tokių – Mamadou Ba, dirbęs su programa „An Evening with Harry Belafonte and Friends“. Jis supažindino ją su mušamųjų meistru Alioune Faye, kilusiu iš galingos perkusininkų giminės. „Aš įrašiau savo pastarąjį albumą su jo visa šeima, net septyniais perkusinininkais. Jaučiau tokią jėgą užnugaryje, lyg mane stumtų Niujorko metro traukinys“, – šypsosi L. Stern, pavasarį atvykstanti į Vilnių. Dauguma džiazo muzikantų gerbia Afrikos muziką, bet Leni Stern – visų priešakyje. Ji stovėjo prie ištakų, gėrė iš bliuzo šaltinio ir perkando, kaip pasiekti, kad muzika prasmuktų nepastebėta.

Leni – ta baltaodė gitaristė! – netgi išmoko specifines kalbas ir rado savo vietą Afrikos muzikos grupėse, kuriose dominuoja vyrai. „Mano dainose Afrikos muzika yra pagrindas, nors daugeliui tai – tik afrikietiškas prieskonis, – sako L. Stern. – Vis dėlto yra tekstų, kuriuos atlieku volofų, bambarų ar jorubų kalbomis. Grojau vietinėse grupėse, išmokau jų kalbą, perskrodžiau visą Vakarų Afriką ir surengiau ten daugybę koncertų. Dabar mano kelionė tęsiasi.“