Ingmar Bergman

DVASINIAI REIKALAI

 Iš švedų kalbos išvertė Zita Mažeikaitė

 Režisierius – Kirilas Glušajevas

Aktorė – Gintarė Latvėnaitė

Kompozitorius – Tomas Stirna

Kostiumų dailininkė – Marija Zalensaitė

Video menininkas – Mikas Žukauskas

Šviesų dailininkas - Eugenijus Sabaliauskas

Teksto redaktorė – Birutė Kapustinskaitė  

Spektaklio premjera įvyks 2017 spalio 20, 21 dienomis.

Režisierius Kirilas Glušajevas ir aktorė Gintarė Latvėnaitė Vilniaus mažajame teatre pristato premjerinį spektaklį pagal Ingmaro Bergmano monologą „Dvasiniai reikalai“. Šiame valandos trukmės monospektaklyje – išpažintyje aktorė Gintarė Latvėnaitė kuria tikrą aktorinio meno šventę. Jos įkūnytas Viktorijos personažas savyje sujungia įvairių moterų portretus – nuo paklusnios ir mylinčios žmonos iki nesutramdomos, bet žavios isterikės. Ši vidutinio amžiaus moteris geba būti ir arogantiška vakarėlių liūte, ir jausminga romantike.

Režisierius Kirilas Glušajevas: „Pats Bergmanas yra teigęs, kad didžioji dalis jo kūrybos įkvėpimo semiasi iš gyvenimiškos patirties, kuri labai retai kada yra pagrindžiama sveiko proto arba racionalumo dėsniais. Todėl ir jo kūrinys, kurį pasirinkome – 1972 metais sukurti „Dvasiniai reikalai“, įtraukia begalėmis klausimų, paradoksų, netikėtumų, keistų tiesų, kurias Bergmanas atranda vienos moters  - Viktorijos - charakteryje, jos likime. Nors kūrinio pabaigoje Viktorija sako, kad jos vardas jai nebetinka, Bergmanas sužaidžia įdomų žaidimą: Viktorija, kaip moteris, vis dėlto pasiekia pergalę. Kad ir kaip sunku bebūtų, kad ir kiek reikėtų apsimetinėti, kad ir kaip gyvenimas reikalautų keistis ir prisitaikyti kaip chameleonui ar žemintis kaip prostitutei, galų gale, Viktorija pasiekia tai, ko nori, nesvarbu, kur ji tuo metu būtų – psichiatrinėje ligoninėje ar viešbučio kambaryje.“

Premjeriniame režisieriaus Kirilo Glušajevo spektaklyje „Dvasiniai reikalai“ žiūrovas traktuojamas kaip išmintingas, atjaučiantis ir labai smalsus kūrybinio suokalbio dalyvis, kartu su menininkais ieškantis atsakymo į keletą esminių klausimų. Pavyzdžiui – ar jums neprimena beprotnamio gyvenimas, kuriame kaukės keičiasi greičiau negu oras? Galbūt tai labiau primena gyvenimo teatrą?  Beprotybės gyvenimą? O gal tai tiesiog beprotiškas teatro žaidimas?

Visų laikų garsiausiu Švedijos kūrėju vadinamas I.Bergmanas (1918 – 2007) - kino ir teatro režisierius, scenaristas, rašytojas. 2018 metais Švedijos vyriausybės iniciatyva pasaulyje bus plačiai minimi jubiliejiniai, 100-ji I.Bergmano gimimo metai.

Pikrti bilietus