2017 metų gruodį Vilniaus mažajame teatre pristatoma režisieriaus Ulanbek Bayaliev spektaklio „Dviese sūpuoklėse“ pagal William Gibson pjesę, premjera.

Amerikiečio dramaturgo W.Gibsono 1958 m. sukurta pjesė pelnė autoriui prestižinę Tony Award premiją. Pjesėje šiandien naujai nuskamba ypač aktualios lyčių susipriešinimo bei neišsipildžiusios meilės temos. „Dviese sūpuoklėse“ yra visos prielaidos aiškintis dabarties problemas, užduodant klausimą: „Kam vyras ir moteris reikalingi vienas kitam? Ar tik dėl giminės pratęsimo instinkto ir vienatvės baimės?“ Pasak režisieriaus U.Bayaliev, sūpuoklių vaizdinys ne šiaip sau įvestas į pavadinimą. Tarp vyro ir moters vyksta rungtynės, žaidimas-karas. „Dviese sūpuoklėse“ veiksmo vieta – šiuolaikinis pasaulis, kuriame žmogui palikta labai mažai vietos susitikti su kitu žmogumi.

Sūpuoklės čia – stiprus priešpriešos vaizdinys. Moteris ir vyras šiame žaidime turi unikalų, archaišką savos būties įsivaizdavimą, buvimo būdą, savos vietos, pašaukimo paieškas. Ir per šią klasikinę lyčių dualizmo prizmę, galima pabandyti įžvelgti tikrąsias karo tarp vyro ir moters priežastis.

Vilniaus mažajame teatre statomame spektaklyje naujai nuskambės ir tikros lietuviško teatro legendos atbalsis – septintajame dešimtmetyje spektaklyje „Dviese sūpuoklėse" vaidino aktoriai Monika Mironaitė ir Artiomas Inozemcevas, o to paties pavadinimo TV filme aktoriai Nelė Savičenko ir Kostas Smoriginas.