„Polėkis“ suteikia polėkio gyventi

Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras kviečia į modernaus ir klasikinio šokio kolektyvo „Polėkis“ jubiliejinį koncertą. Jau 50 metų gyvuoja šis ansamblis mylintiems šokį vaikams ir suaugusiems,  ir tai – beveik vien ansamblio įkūrėjos ir nepamainomos meno vadovės Elenos Juodišienės nuopelnas.

Įkurtas 1967 m., šis nuostabus ir darnus šiuolaikinis ansamblis yra kaip slenkstis mėgėjams į profesionalaus šokio pasaulį. Pradžioje tebuvo 7 šokėjos, vėliau  „Polėkyje“ šokdavo apie 100 šokėjų nuo 5 iki 30 metų. Ansamblis koncertavo daugelyje Lietuvos ir buvusios SSRS miestų, dalyvavo įvairiuose festivaliuose, konkursuose (Permėje, Kijeve, Tbilisyje, Duisburge, Velse), ne vieno jų tapo laureatu.

Kūrybinga atmosfera ansamblyje užaugino ne vieną talentingą modernaus ir klasikinio šokio lyderį: Birutė Banevičiūtė, kurios originalias kompozicijas mes vis dažniau matome šiuolaikinio šokio projektuose, Indrė Pačėsaitė, modernaus šokio pedagogė ir choreografė, Sigutė Mikalauskaitė, talentinga šokėja ir pedagogė, Elena Malikėnienė, klasikinio šokio puošmena, Asta Bazevičiūtė, garsi pasaulyje primabalerina,  Loreta Bartusevičiūtė-Noreikienė – Lietuvos baleto  primabalerina savo kelią taip pat pradėjo „Polėkio“ ansamblyje. „Polėkio“ šokėjos dalyvauja ne viename LNOBT pastatyme – ir operos, ir baleto.  
„Šokėjas traukia įdomūs, nauji pastatymai, o man „Polėkis“ suteikia polėkio gyventi. Tai mano gyvenimo tikslas,“ - sako Elena Juodišienė.
Jubiliejiniame koncerte dalyvaus visos „Polėkio” šokėjos, ir pačios mažiausios, pirmus žingsnelius žengiančios, ir jau ne vienus metus šokančios, pačios šokius kuriančios merginos.