Granato spalva

Žanras
Biografinė drama
Šalis
SSSR
Metai
1969
Vaidina
Sofiko Čiaureli, Melkon Alekjan, Vilen Galstjan
Režisierius
Sergej Paradžanov
Laikas
1 val. 19 min.
Amžiaus apribojimai
N13

Filme pasakojama apie armėnų Viduramžių dainių Sajat Nova (dainų karalius). Tai nėra tradicinis literatūrinis pasakojimas, pradedant vaikyste ir užbaigiant jo vienuolišku gyvenimu. S. Paradžanovas istoriją apie Sajat Nova perteikia savita kino kalba, pasitelkdamas dainiaus poeziją, visiškai atsisakydamas dialogų.

Pasak Michelangelo Antonioni, „Granato spalva“ yra grynojo grožio išraiška, filmu galima žavėtis net jo nesuprantant. Jame sutalpintos visos Rytų spalvos, puošnios formos, turtingos faktūros. „Granato spalvoje“ susilieja skirtingų Kaukazo šalių estetika ir kultūra.

Aktorė Sofiko Čiaureli filme sukūrė net šešis vaidmenis – ne tik moteriškus, bet ir vyriškus, kurie atspindi skirtingus dainiaus gyvenimo etapus.

Sovietų cenzoriai ir komunistų partijos pareigūnai sukritikavo S. Paradžanovo poetinį, stilizuotą filmą, liepė maksimaliai iškarpyti religines scenas ir apgailestavo, kad šitoks filmas negalės šviesti visuomenės. Dėl aiškumo filmo pavadinimas buvo pakeistas iš „Sajat Nova“ į „Granato spalva“. Toronto kino festivalio programų sudarytojas, kino kritikas Jamesas Quandtas filmą įvardino „Šventuoju kino Graliu“. (N-13)

Kopija restauruota 2014 m. Cineteca di Bologna / L‘immagine Ritrovata ir Pasaulinio kino fondo projekto iniciatyva, bendradarbiaujant su Nacionaliniu Armėnijos kino centru bei Rusijos Gosfilmofondu. Restauravimą finansavo Pasaulinio materialaus paveldo labdaros fondas ir Kino fondas.

Atsiliepimai

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama: necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:

Įkelti nuotrauką:
Renginiai
Rodyti
Renginio tipas
Rodyti
Filtrai