Iš vokiečių kalbos vertė Jurgita Mikutytė

„Kankinio“ centre – paauglys Benjaminas, kurį augina vieniša motina. Pradėjęs skaityti Bibliją, moksleivis čia ne tik randa visus atsakymus į jam rūpimus klausimus – Šventąjį Raštą jis paverčia aplinkinių kankinimo priemone, nes manosi vienintelis žinąs, kas gerai, o kas blogai. Į motinos ir mokytojų pastabas jis atsakinėja žodžiais iš evangelijų, o menkas mokykloje dėstančio pastoriaus autoritetas ir silpna ideologinė dvasiškio pozicija tampa nuolatinių ginčų objektu. Benjaminui iššūkį meta tik jo biologijos mokytoja. Pati pradėjusi gilintis į Bibliją, ji sulaukia žiauraus mokinio keršto... Prasideda mokytojos ir mokinio karas.

Šiuolaikinės vokiečių dramaturgijos atstovas Marius von Mayenburgas (g. 1972) pjesę „Kankinys“ parašė 2012 metais. Tais pačiais metais pats ją pastatė Berlyno teatre „Schaubühne“. Iš 27 gana trumpų ir konkrečių scenų sudėliota pjesė „Kankinys“ primena kino scenarijų: vyksta idėjų kova, svarstoma apie ekstremizmą ir religijos vaidmenį visuomenėje. Aistringai, kartais su humoru, dramaturgas atskleidžia vakarietiškos visuomenės prieštaravimus. Pjesės idėja kilo apmąstant Biblijoje matomus akivaizdžius prieštaravimus: Šventraštyje kalbama apie meilę artimui, o čia pat – apie baudžiantį kalaviją.

„Kankinys“ pastatytas ir tebestatomas daugelyje žinomų Europos teatrų.

 

Scenografijos ir kostiumų dailininkė — Lauryna LIEPAITĖ

Kompozitorius — Gintaras SODEIKA

Šviesos dailininkas — Vilius VILUTIS

Režisieriaus asistentė — Regina GARUOLYTĖ

VAIDINA:

Vilis Bacleris, direktorius — Algirdas DAINAVIČIUS

Erika Rot, biologijos, chemijos, geografijos mokytoja — Beata TIŠKEVIČ

Markus Diorflingeris, istorijos, kūno kultūros mokytojas — Marius REPŠYS,Markus Diorflingeris, istorijos, kūno kultūros mokytojas — Džiugas SIAURUSAITIS

Kunigas Dyteris Menratas, tikybos mokytojas — Remigijus BUČIUS

Benjaminas Ziūdelis, mokinys — Kęstutis CICĖNAS

Ingė Ziūdel, Benjamino motina — Jolanta DAPKŪNAITĖ,Ingė Ziūdel, Benjamino motina — Nelė SAVIČENKO

Georgas Hanzenas, mokinys — Laurynas JURGELIS Georgas Hanzenas, mokinys — Martynas ALIŠAUSKAS

Lidija Vėber, mokinė — Inga ŠEPETKAITĖ