Oskaras Koršunovas: „Išvaryme“ paliesta labai aktuali tema – emigracija. Jos masto turbūt nesuvokiame net statistiškai: tik spėliojama, kiek žmonių išvažiavo, emigravo, bet ši situacija politinėje erdvėje neanalizuojama – o ką jau kalbėti apie kultūrinę ir meninę erdvę. Mene mes beveik neturime rimtos analizės, rimto požiūrio į tai, kas dabar vyksta su Lietuva, su tauta. Už to slypi ne tik tautos, valstybės interesai – už to slypi sulaužyti žmonių likimai, ištisos odisėjos – grįš tie žmonės ar negrįš… Jie palieka savo šalį, savo namus, savo šeimas. Emigracijos būna įvairios. Šiandien emigracija yra kitokia, tačiau buvo metas, kuomet žmonės vyko svetur su bilietu į vieną pusę, nemokėdami kalbos, nieko neturėdami, dažnai – apgauti… Tokią situaciją regime „Išvaryme“.

Kas yra emigracija? Kas slypi už šio žodžio? Slypi labai daug dalykų, kurių vienas svarbiausių yra tapatybės praradimas. O gal – atradimas kitoje šalyje? Juk individo tapatybės klausimas šiais laikais yra vienas aktualiausių. „Išvarymas“ atskleidžia daug šio klausimo atsakymo galimybių ir sprendinių. Iš esmės emigracija – tai horizontali dvasinė kelionė „į laimę”, dažnai virstanti vertikalia kelione žemyn, į nelaimę.”

 

KŪRĖJAI

Spektaklio muziką kūrė ir parinko — Saulius PRŪSAITIS

Kostiumų dailininkė — Agnė JAGELAVIČIŪTĖ

Judesį kūrė — Vesta GRABŠTAITĖ

Animatorės — Sigita KUČIKAITĖ ir Monika ŽEKNYTĖ

Videooperatorė — Eglė EIGIRDAITĖ

Šviesos dailininkas — Eugenijus SABALIAUSKAS

Scenografas ir vaizdo projekcijų dailininkas — Gintaras MAKAREVIČIUS

Muziką atlieka: — Saulius PRŪSAITIS, Laimonas JANČAS, Kęstutis PAVALKIS, Paulius ADOMĖNAS, Sergej MAKIDON

Režisieriaus asistentas — Mindaugas JUSČIUS

VAIDINA: Benas — Kęstutis CICĖNAS Benas po N metų — Vytautas ANUŽIS Vandalas — Marius REPŠYS Eglė — Gailė BUTVILAITĖ Liz — Toma VAŠKEVIČIŪTĖ Liz — Oneida KUNSUNGA Edis — Martynas NEDZINSKAS Olga — Elzė GUDAVIČIŪTĖ Azimas — Tadas GRYN Azimas; Benamis lenkas — Arūnas SAKALAUSKAS Haris Stilmanas — Paulius IGNATAVIČIUS Haris Stilmanas — Džiugas SIAURUSAITIS Saško — Irmantas JANKAITIS Oksana — Vitalija MOCKEVIČIŪTĖ Oksana — Rimantė VALIUKAITĖ Karlis; Vairuotojas II — Marius ČIŽAUSKAS Nusikaltėlis; Brolis II; Bičas iš Viktorijos parko II — Dovydas STONČIUS Britų policininkas; Bičas iš Viktorijos parko I — Daumantas CIUNIS Algirdas — Algirdas DAINAVIČIUS Romas — Arūnas VOZBUTAS Regina — Jolanta DAPKŪNAITĖ Regina — Neringa BULOTAITĖ Barzdyla — Ramutis RIMEIKIS Zbignievas — Remigijus BUČIUS Brolis I — Algirdas GRADAUSKAS Vairuotojas I; Benamis lenkas — Mindaugas JUSČIUS Baro lankytoja — Diana ANEVIČIŪTĖ Benamis lenkas — Eimutis BRAZIULIS Baro lankytoja — Paulina TAUJANSKAITĖ Baro lankytoja — Augustė POCIŪTĖ

www.tiketa.lt